Vyrovnávací branku dostali dvě minuty před koncem, rozhodující trefu zařídil domácí střelec František Lukeš hned třiadvacet vteřin po začátku nastaveného času.

Mountfield měl přitom zápas rozehrán skvěle, mířil pro tři body. Nejprve se prosadil kapitán Jaroslav Bednář, poté výbornou střelou zadák Stanislav Dietz. Jenže Litvínov ještě ve druhé třetině snížil a ve třetí se vrhl do náporu.

Tlak mu umožnil i Hradec svou hrou, tým kouče Václava Sýkory byl pasivní. Jeho naději na tři body držel především brankář Patrik Rybár. Ten nastoupil do brány pošesté v řadě, z toho pětkrát slavil vítězství. „Česká extraliga je náročnější než slovenská, ale dá se na to zvyknout," říkal, když do týmu přesídlil z prvoligových Litoměřic.

Také v Litvínově demonstroval, že se mu to podařilo na výbornou. Ve třetí třetině byl velmi jistý, překonal ho až dvě minuty před koncem obránce Tomáš Pavelka. Gólmana prostřelil ranou od modré čáry, Rybár nic neviděl přes několik hráčů před sebou.

Pavelka vyrovnal, což je pro Východočechy klasická situace. Sedm z jejich posledních devíti utkání totiž dospělo do prodloužení. Tentokrát extratime netrval dlouho. Už po pár vteřinách se do brejku dostala dvojice domácích matadorů a Viktor Hübl nahrál Lukešovi na vítězný gól.

Litvínov - Hradec Králové 3:2 v prodl.

Fakta – branky: 36. Jurčík, 58. T. Pavelka (Sörvik), 61. Lukeš (V. Hübl) –
13. Bednář (Dietz, Köhler), 32. Dietz (Jarůšek, Newton). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 4235. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 1:0.
HC Verva Litvínov: J. Hübl – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava,
K. Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc,