Ruku v ruce spolu kráčeli oba východočeští rivalové. Před vzájemným střetem, který ukončil první polovinu jejich působení v základní skupině poháru Česká Generali Cup, totiž měli stejný a plný počet bodů i skóre. Na pardubickém ledě už se ale museli pustit.

První desetiminutovka měla testovací charakter. Ve druhé polovině domácí stupňovali tlak. Nejdříve v přesilovce orazítkoval Patrik Poulíček tyč. Gól nakonec padl. S klaksonem oznamujícím konec první periody se z nulového úhlu trefil Valentin Claireaux. Po přezkoumání sudími však nebyl uznán, neboť padl až po vypršení času.

Dynamo vstoupilo s elánem i do druhé třetiny. Jenže chybovalo v útočné třetině. Richard Nedomlel vyzval k sólové jízdě Kevina Klímu, který zamířil mezi Kloučkovy betony. Hradci narostla křídla, ale Radek Smoleňák na Milana Kloučka nevyzrál. Na druhé straně se rozchytal k výkonům z Ligy mistrů Marek Mazanec.

Ve třetí části vyčapal v oslabení Roberta Kousala, v přesilovce Poulíčka a také Matěje Pauloviče. Odpověděl tak na pokřik domácích fanoušků: Vánočka to pustí… Hradec ustál i dvouminutovou power play Pardubic. Domácí nevyužili sedm přesilovek. Také proto se Mountfield osamostatnil v čele skupiny C.

Pardubice – Hradec Králové

Fakta - branky a nahrávky: 25. Kevin Klíma (Nedomlel, Jergl). Rozhodčí: Hodek, Micka – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0.

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, Kolář, Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Kratochvíl, Zeman, Machala. Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Čáp, Jank, Šalda, F. Pavlík, Pilař – Lev, Cingel, Smoleňák – Sklenář, Růžička, Klíma Kel. – Perret, Klíma Kev., Jergl – R. Pavlík, Koukal, Orsava.