Čtvrtfinále se Spartou má pro něj zvláštní dech. Nejde ani tak o soupeře, jde o jejího kapitána. Jaroslav Kudrna vnímá sérii, která začne za osm dní, také jako bitvu proti bývalému parťákovi z Pardubic a ruského Magnitorgorsku – Tomáši Rolinkovi. „Kdo prohraje, platí večeři," zubí se útočník hradeckého Mountfieldu.

Vyšla na vás Sparta. Berete ji?
A co mi zbývá? (rozesměje se) Bral bych každého soupeře. Nedávno jsem říkal, že spekulace se nevyplácejí, a na tom nic neměním. I ostatním klukům to bylo buřt.

Počkejte, gólman Pavel Kantor se na Brno moc netvářil.
To je možný, ale vzhledem k výsledkům v sezoně to vypadá, že Sparta je pro nás přijatelnější soupeř. Ale je to play off. Každý tým bude houževnatý 
a těžký. Spartu beru jako fakt.

Máte dojem, že bude favoritem série?
Těžko říct. Rozdíl mezi námi činil pár bodů.

Přesně devět.
Tak vidíte. Myslím, že série favorita nemá. Tuším vyrovnané zápasy. Mohla by to být pěkná a dlouhá série. Naši  fanoušci  to mají do Prahy blízko, soupeř má zvuk. Všichni se na to moc těšíme.

Tušíte dlouhou a pěknou sérii. Jaká ještě může být?
Bude to o gólmanech a obranách. Moc gólů asi padat nebude. Může se stát, že v jednom zápase někdo uletí, ale to nehraje roli. Zanďour se bude hrát víc. Asi jako v každé sérii.

5. místo, 85 bodů
Základní část:52 zápasů: 26-3-1-22   (136:131)   85
Kanadské bodování týmu:
1. Tomáš Mertl (24+26) 50
2. Jiří Šimánek (14+21) 35
3. Jaroslav Kudrna (13+21) 34
Střelci týmu:
1. Tomáš Mertl 24
2. Jiří Šimánek 14
3. Jaroslav Kudrna 13

Čtvrtfinále play off:Sparta Praha – Hradec Králové
1. a 2. zápas: 11. a 12. března v Praze. 3. a 4. zápas: 15. a 16. března v Hradci. Případně: 19. března v Praze, 21. března v Hradci a 23. března v Praze.

Sparta v základní části vstřelila 194 branek, nejvíce ze všech. Bude klíčové pro úspěch ve čtvrtfinále ubránit její útok?
Je fakt, že má hodně šikovných kluků a kvalitních bruslařů. Budeme si muset dát majzla a taky se vepředu probudit. Když nebudeme dávat góly, nemůžeme postoupit.

Čtvrtfinále zahájíte na Spartě, kde jste v lednu vyhráli 5:0. Máte v kapse návod, jak 
v Holešovicích uspět?
Toť otázka. Tenkrát jsme byli v pohodě, napadalo nám to tam. Co si vzpomínám, tak  jejich gólman Novotný zrovna neměl svůj den. Je na trenérech, aby něco vymysleli.

Myslíte, že vaše důsledná 
defenzivní hra by mohla 
na Spartu platit?
Mají větší hřiště, u nich budeme mít asi trochu problémy. Když se jejich rychlí útočníci dostanou do pohybu, špatně se chytají.

Siloví hráči, kterých máte v kabině hned několik, nemusejí bruslařsky stíhat. Může to být jedna ze sparťanských výhod?
Ne. Loni jsme u nich bodovali, letos také. Na všechno se dá připravit, i na to jejich letiště. Všechno je o systému a taktické přípravě. A my připravení budeme dobře.

Sezonním sparťanským evergreenem jsou brankáři. Úplná spokojenost nepanuje ani s jedním z nich. Máte v Hradci klíčový post obsazený lépe?
Do toho bych se nerad pouštěl. Víte, jak to je. Něco řeknu a pak se mi to celou sérii bude vracet. Věřím, že naši gólmani budou mít více umu 
a štěstí, aby nám pomohli sérii zvládnout.

Sparťanským kapitánem je váš velký kamarád Tomáš Rolinek. Společné večeře načas skončily?
(rozesměje se) Právě o večeři jsme se vsadili. Kdo prohraje, platí. V neděli jsme si poslali esemesku, tím veškerá další komunikace skončila. Maximálně si před zápasem popřejeme hodně štěstí.

Zvyšuje přítomnost kamaráda v soupeřově týmu vaši motivaci?
Malinko jo. To klidně přiznám. Ale mnohem větší motivace je pomoct k postupu. Naši mladí kluci takové zápasy potřebují odehrát. V kariéře je to posune dál. A hlavně chceme postoupit pro naše fanoušky, kteří si to za neuvěřitelnou podporu během celé sezony zaslouží.

Už vás známí bombardují s žádostmi o lístky?
Změnil jsem si telefonní číslo, abych se mohl soustředit na hokej. (usmívá se) Tyhle srandy jsem vypustil z hlavy, shánět lístky budu jen rodinným příslušníkům. Ceny jsou příznivější než loni, tak věřím,  že o play off bude větší zájem. Za kabinu říkám, že se všichni strašně moc těšíme.