Škorvánek v posledních dvou sezonách zářil v Tipos extralize. V ročníku 2022/2023 byl vyhlášen nejlepším gólmanem, dostal pozvánku na mistrovství světa. I letos patřil v dresu Dukly Michalovce ke slovenské špičce a znovu bojuje o světový šampionát.

„Po problémech v brankovišti, které se s námi táhly většinu loňského ročníku, jsme chtěli přivést kvalitního a zkušeného gólmana. Jsme přesvědčeni, že Stano tyto parametry splňuje. Má za sebou další povedenou sezonu ve slovenské extralize, kde byl nejlepším brankářem. My mu přejeme hodně úspěchů se slovenskou reprezentací na MS v Praze a Ostravě a těšíme se na budoucí dvouletou spolupráci,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

DŮRAZ PŘED BRANKU

195 centimetrů vysoký útočník Batna na soutoku Labe a Orlice naváže na své předchůdce. Lotyšští hráči se v Hradci osvědčili. Úspěšně tu působili Andris Džerinš či Oskars Cibuļskis. Od uplynulé sezony zase Ralfs Freibergs, jenž při rozhodování osmadvacetiletého hokejisty hrál roli. „Znám se s ním z nároďáku. Právě on byl jedním v důvodů mého příchodu, o klubu i městě říkal samé pozitivní věci,“ potvrdil Batna.

Ten poslední tři sezony strávil ve finské nejvyšší soutěži, kde oblékal dres Jukuritu. Letos si připsal 44 kanadských bodů za 20 branek a 24 asistencí. „Chci hlavně pomoct týmu, aby vyhrával zápasy. Jestli to bude střílením gólů, budu jenom rád,“ řekl.

Z jeho příchodu je nadšený i generální manažer. „S Oskarsem k nám přichází další velký a silný útočník. Líbil se nám již na loňském MS, a tak jsme se ihned na začátku stávající sezony spojili s jeho agentem a poměrně rychle se dohodli na jednoroční smlouvě s jednoletým opčním právem klubu. Doufáme, že si Oskars přiveze z Finska svoji formu a produktivitu,“ věří Kmoníček.