V neděli v Liberci dali čtyři branky, přesto odjížděli s prohrou. Hokejisté Hradce Králové neprožívají zrovna vydařené období. V extralize padli z posledních pěti duelů hned čtyřikrát. Výkonům něco chybí a do ideálu mají daleko.

„Každý si musíme zamést před vlastním prahem a zamyslet se nad tím, jak týmu pomoct,“ řekl pro klubový web po prohře 4:5 na severu Čech forvard Mountfieldu Oliver Okuliar.

Hradečtí hokejisté nenavázali na první vzájemný zápas a v Liberci padli.
Kiviaho se v Liberci z branky pakoval před půlkou, stíhací jízda Hradci nevyšla

On je hlavním důvodem, proč na tom Lvi nejsou ještě hůř. V neděli dal dva góly a tým táhne střelecky od začátku sezony, společně s pardubickým útočníkem Lukášem Radilem vládnou s 12 brankami tabulce kanonýrů. Jenže hokej není pouze o jednotlivcích. „Nyní se mi těžko hodnotí, co se zrovna děje. Nejsem vůbec spokojený, jak se u nás situace vyvíjí,“ uvedl Okuliar.

Hokejisté ze soutoku Labe a Orlice přitom do letošního extraligového ročníku vstoupili dobře, když porazili Kometu Brno a následně doma právě Liberec. „Tam jsme všichni hráli, tak jak máme. Od té doby mi přijde, že je to jako na houpačce. Někdy hrajeme vlažně, někdy jdeme na výlet, opravdu nevím… Jestli si dobře pamatuji, vloni proti nám nikdo nechtěl hrát, letos se na Hradec každý těší,“ dodal Okuliar.

VIRÓZA U SOKA

Východočeši se potřebují chytit, první možnost měli mít už v úterý, jenže zápas v Mladé Boleslavi se hrát nebude. Středočeský celek požádal kvůli rozsáhlé viróze v kádru o odložení zápasu a hradecký klub tomuto požadavku vyhověl. O novém termínu duelu oba kluby jednají. Lvi se tak představí až v pátek, kdy od 18 hodin budou v ČPP aréně hostit České Budějovice.