Od východočeského derby, které se hrálo na začátku prosince, nepoznali Lvi v extralize hořkost porážky. Po Pardubicích si poradili s Karlovými Vary, Vítkovicemi a v posledním odehraném kole i s kladenskými Rytíři. Na jejich ledě zvítězili po zajímavé přestřelce 6:3.

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové (v bílém) v letošní sezoně.
Kam za sportem: trojboj hokejistů Hradce či vánoční turnaj volejbalové mládeže

K výhře pomohl gólman Jan Růžička, který se do branky postavil po delší odmlce. „Byl to velice náročný zápas. První třetina nám nevyšla podle představ, ale jsme moc rádi, že jsme nakonec dokázali duel otočit a vyhrát,“ řekl pětadvacetiletý gólman.

Motor naopak dvakrát za sebou padl, což neustál trenér Jaroslav Modrý a vedení klubu ho odvolalo. „Budějovice jsou velice kvalitní mužstvo. Na to, jaký mají kádr, se v tabulce asi nepohybují tam, kde by si představovaly. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, mají výborné útočníky, na které si budeme muset dát pozor," upozorňuje však Růžička. 

Mountfield odehraje do konce roku ještě tři extraligové duely. Ten dnešní je posledním domácím. O dva dny později se představí v Brně proti Kometě a den před Silvestrem zavítá do Litvínova.