Kvůli nezměněnému postoji města v otázce pronájmu bufetů v Budvar Aréně rezignovali dva nejvýše postavení členové klubu – předseda představenstva Zdeněk Blažek a místopředseda Ivan Drbohlav, majitel klubu.

A v tichosti se už se jedná o převodu práv do jiného města. Hlavním adeptem je právě Hradec Králové!

„Budějovice nás kontaktovaly a byly tady na jednání," přiznal Aleš Kmoníček, generální manažer Královských lvů Hradec Králové.

Vše je ještě čerstvé, žádné dohody zatím neexistují. Zastupitelé budějovického klubu jen sondovali terén. „Z jednání mám pozitivní dojmy. Náš hokejový klub by byl pro. Pro nás všechny by to byla čest hrát nejvyšší soutěž," říká Kmoníček.

Jedna věc je však názor klubu a druhá jeho majitele, města Hradec Králové. „Tak daleko jsme ještě nedospěli. Záleželo by především na jejich stanovisku," uvědomuje si šéf Královských lvů. Že se nejedná jen o pouhé sci-fi, dokazuje i to, že schůzka číslo dvě je naplánovaná ještě v tomto týdnu. „Ještě jsme vůbec neřešili konkrétní věci. Proto se ani nechci vyjadřovat k tomu, zda by v Hradci současně fungovaly dva kluby (extraligový a prvoligový) a jak by to bylo se samotným převodem práv," dodal Kmoníček.

A o co vlastně v Českých Budějovicích jde?

Klub se dostal do sporu o čepování piva v aréně s městem, které je majitelem multifunkční haly, i pivovarem Budvar poté, co podepsal novou smlouvu se společností BPA sport marketing, která je držitelem práv na extraligu. V té se mimo jiné zavazuje, že při domácích zápasech se bude na stadionu točit pivo oficiálního partnera soutěže Radegastu. Město České Budějovice však uvažuje o tom, že dva stánky s občerstvením v hale pronajme Budvaru, který zde chce čepovat své pivo.

Primátor Juraj Thoma v úterý naznačil, že hlavním kritériem při rozhodování bude vyšší nabídka. A tu zřejmě předložil Budvar.

Již dříve přitom Zdeněk Blažek naznačil, že v případě, že město stánky pronajme Budvaru a ten bude chtít při zápasech čepovat své pivo, se extraliga v Českých Budějovicích hrát nebude. Za každý zápas, při kterém by klub pravidlo BPA porušil, mu totiž hrozí pokuta milion korun.

„To by bylo pro klub likvidační," uvedl Drbohlav.

Celý problém by vyřešilo, kdyby se pivovar stal partnerem Jihočechů a klubu garantoval příjem minimálně 13 milionů korun. Pak by se podle licenčních podmínek v aréně mohl Budvar čepovat.