Těšte se na derby s Pardubicemi, těšte se na hokej s visačkou prvotřídní kvality. Včerejší trojstranné jednání znesvářených subjektů v Českých Budějovicích dopadlo totálním krachem, což znamená jediné: v Hradci Králové se bude po dvaceti letech hrát hokejová extraliga!

Přesun HC Mountfield na východ Čech musí ještě na svém zasedání 18. června schválit zastupitelé města. Podle zákulisních informací by se však mělo jednat o pouhou formalitu.

„Domnívám se, že zastupitelé přivítají mít takovou parádu v Hradci Králové a přesun podpoří," uvedl včera večer generální manažer Královských lvů Aleš Kmoníček, který v pondělí společně se zastupiteli Mountfieldu s hradeckými radními hovořili. „Za sebe můžu říct, že z jednání mám velmi dobrý pocit," nepřímo Kmoníček potvrdil, že příští úterý dojde k definitivnímu stvrzení hokejového sňatku.

Podobně celou věc vidí i primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Také on sám má eminentní zájem, aby se v „jeho" městě hrála extraliga.

„Jsme připraveni umožnit klubu HC Mountfield, aby tady hrál za podmínek, které jsme domluvili předem. Ta hlavní je, aby nás to nestálo víc než doteď – tedy 13,5 milionu."

Jak to vůbec včera vypadalo v Českých Budějovicích?

Dobře utajená schůzka představitelů tří hlavních subjektů se uskutečnila v autokempu Štilec. Tam se rozhodovalo o další budoucnosti českobudějovického hokeje.

Předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön, primátor města České Budějovice Juraj Thoma a ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček měli v rukou osud sportu, který má v jihočeské metropoli pětaosmdesátiletou tradici.

Téměř dvouhodinové jednání ale nepřineslo konsensus.

„S politováním musím konstatovat, že zástupci města ani Budvaru nepřišli s žádnými konkrétními návrhy, jak situaci řešit. Budoucnost našeho klubu tak vidím v Hradci Králové," uvedl bezprostředně po jednání předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön.

„Pokud to samozřejmě odsouhlasí zastupitelstvo v Hradci," dodal.

Ze strany jeho partnerů u jednacího stolu prý nedostal takové konkrétní návrhy, které by umožňovaly pokračovat s extraligovým hokejem v Českých Budějovicích.

„Na schůzku jsem jel s tím, že budou předloženy naprosto konkrétní možnosti řešení situace. Čekal jsem třeba, že jedním z nich bude ukončení smlouvy mezi městem a Budvarem. K tomu ale nedošlo," konstatuje Schön.

On sám za klub předložil návrh, aby město spolu s Budvarem převzaly plnou garanci za případné penále a škody, které by klubu vznikly, pokud by hrál i nadále v Budvar Aréně.

„Ukázalo se, že  smlouva mezi klubem a BPA nemá žádnou právní vadu, jak se zástupci Budvaru domnívali. Ani s jedním z těchto řešení město ani Budvar nesouhlasily, takže jsem jednání opustil," uvedl šéf klubu.

Možnost, že by se extraliga hrála v Českých Budějovicích, Schön prakticky nepřipouští.

„Tu šanci vidím jako nulovou," potvrdil pro českobudějovické fanoušky hodně smutnou zprávu.

Co se bude dít teď? Jak bude probíhat stěhování, co bude s prvoligovými Královskými lvy? „Je to otázka mnoha dalších jednání, ale zájemce na odkup naší licence už evidujeme," řekl Kmoníček.