Za kolik 
do Hradce?
Balíček (1. a 2. zápas)
sezení A 680 Kč
sezení B 500 Kč
stání 340 Kč
stání (hosté) 390 Kč
Samostatná vstupenka na první domácí zápas bude v prodeji až po začátku střetnutí, a to za stejnou částku jako na druhý domácí duel.

Pouze na 2. zápas
sezení A 380 Kč
sezení B 280 Kč
stání 190 Kč
stání (hosté) 200 Kč

Namísto hokeje se v Hradci horečně řeší dramatické zvýšení cen vstupného na play off a samotný systém prodeje.

Fanoušci jsou zaskočeni nejenom 100% nárůstem cen oproti základní části, ale vadí jim i nemožnost koupit si lístek pouze  na první domácí utkání čtvrtfinále se Zlínem (22. března, 3. zápas série).

„Play off je vrchol sezony. Zvýšení cen je naprostým normálem ve všech ostatních klubech. Pak je otázkou, o kolik kdo ceny zvedá," říká Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu HK.

V Hradci se na extraligu v základní části chodilo na nejlepší místa za 190 Kč, na stání za 90 Kč.

Na play off? Balíček na dvě utkání do nejvýhodnějších sektorů stojí 680 Kč, na stání 390 Kč.

Vstupenky na jiných stadionech
Play off
Sparta Praha
sezení 200 – 290 Kč
stání 140 Kč

Plzeň
sezení 250 – 270 Kč
stání 160 Kč

Třinec
sezení (na celou sérii) 500 Kč
sezení (úvodní dvojzáp.) 360 Kč
sezení (na 1 zápas) 200 Kč
stání (na celou sérii) 300 Kč
stání (úvodní dvojzápas) 200 Kč
stání (na 1 zápas) 120 Kč

Pozn.: Zlín a Kometa ceny vstupenek ještě nezveřejnily.

Předkolo play off
Pardubice
sezení 130 – 310 Kč
stání 100 – 110 Kč

Vítkovice
sezení a stání 150 Kč

Liberec
sezení 170 – 250 Kč
stání 150 – 160 Kč

Slavia Praha
sezení 130 – 260 Kč
stání 100 Kč

„Ceny v základní části byly na velmi nízké úrovni. Fanouškům jsme tím vyšli vstříc. Oni si ale musejí uvědomit, že jsme společnost, která musí vydělávat, aby extraligu uživila a dostála závazkům vůči hráčům a dodavatelům. I proto jsme dospěli k těmto cenám," vysvětluje Kmoníček.

Na druhou fotbalovou ligu se v Hradci chodí za 90 Kč, před rokem na nejvyšší soutěž stál lístek rovnou stovku. Na vybrané zápasy pak 150 Kč. Příznivci hradeckého sportu prostě nejsou zvyklí sahat hlouběji do kapsy. I proto ty emoce.

„Je nám jasné, že v Hradci se hraje extraliga první sezonu a lidé na takové ceny nejsou zvyklí. Jenže jsme v extralize a i náklady máme extraligové," brání se hradecký manažer.

Jeho úkol je prostý: 1. Na play off vyprodat halu. 2. Vymyslet společně s představenstvem takovou cenovou politiku, aby se to doopravdy povedlo a klub se pohyboval v černých číslech. Tedy vydělal.

Když najde ideální průsečík, má vyhráno. „Je to složité, hlavně u nás, protože to děláme poprvé. Z reakcí fanoušků poznáme, jak se nám to povedlo a pak z toho budeme činit závěry," říká Aleš Kmoníček.

Řešit však musí ještě jednu věc. Fanoušci se bouří, že pokud chtějí navštívit pouze  první zápas, lístek na něj si mohou koupit až po začátku inkriminovaného duelu. Dřív ne. Klub se tímto snaží příznivce popohnat ke koupi balíčků na oba domácí zápasy, které jsou o desítky korun levnější oproti jednotlivým vstupenkám.

„Chceme zvýhodnit fanoušky, kteří chtějí na oba zápasy. Budou mít lepší cenu," zdůvodňuje to Kmoníček s tím, že v tomto bodě možná dojde ještě k jisté úpravě a vstupenky na sobotu půjdou do prodeje ještě před zápasem.

Po „náletu" fanoušků už klub poupravil ceny vstupenek na místech, odkud je hůř vidět a přeřadil je do „béčkové" cenové kategorie.