Čtvrtfinálové drama první hokejové ligy mezi Hradcem Králové a Jihlavou dnes od 17.30 hodin pokračuje za stavu 2:2 pátým duelem na Vysočině.

Neúnavný Filip

Sérii s pikantním nádechem prožívá matador Martin Filip, jehož jihlavský celek získal v závěru sezony na střídavé starty z Vrchlabí.

Čtyřicetiletý hráč nastupuje proti svému bývalému klubu, v Hradci navíc stále trénuje žákovské týmy.

Své kousky s pukem ukázal i ve čtyřech čtvrtfinálových zápasech. Když se k tomu přičte i středeční a nedělní start za vrchlabské mužstvo, odehrál Filip šest utkání v sedmi dnech! To je slušná porce.

„Náročné to samozřejmě je. Každý, kdo dělá nějaký sport, tak ví, že i dva zápasy za sebou jsou hodně,“ vysvětluje hokejista, jehož poznávacím znamením je stařičká skořápka na hlavě. „Chce to dělat věci okolo, snažit se být v dobré náladě a věřit, že to bude fungovat,“ prozrazuje, jak zvládnout takovou zápasovou porci v krátkém čase.

A jak ve čtyřiceti regeneruje? „Chce to vyklusat se, vyjet na kole, hodně pít, dobře jíst a odpočívat, co to jen jde.“

Centr druhé jihlavské formace má zatím skvělou bilanci na vhazování. „Recept na to prozradit nemůžu, ale časem stráveným v posilovně to určitě nebude,“ směje se Filip, jenž si v play off připsal jednu asistenci.

Přestože je série vyrovnaná, jihlavský celek měl určitě více brankových příležitostí. Jeho střelci však nejsou tak přesní. „K čemu nám je, že na šance vedeme, hokej se hraje pořád na góly a ty musíme dávat,“ má jasno jihlavský forvard. „Když budeme proměňovat alespoň každou druhou šanci, na postup by nám to mělo stačit.“ Již večer bude jasné, kdo se přiblíží semifinále.

Předprodej vstupenek na čtvrteční duel

Šestý zápas série se odehraje ve čtvrtek v Hradci. Vstupenky je možno zakoupit v pokladně zimního stadionu ve středu od 11 do 13 hodin a od 16 do 18 hodin. Jedna z pokladen bude otevřena i ve čtvrtek od 12 hodin.