Po dvou předchozích zápasech, ve kterých neuspěli, prvoligoví hokejisté HC VCES Hradec Králové znovu rozšířili svoji bodovou sbírku, čímž si upevnili postavení na čtvrté příčce tabulky. Na ledě nováčka z Tábora totiž dokázali zvítězit 3:2 po prodloužení.

V utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu. První gól vsítili hráči HC VCES, ale ve třetí třetině to pro změnu byli právě oni, kdo dotahoval náskok soupeře 2:1. Vyrovnat se povedlo kapitánu Roubíkovi, který proměnil trestné střílení. Další klíčový moment nastal v 56. minutě, kdy stejnou příležitost dostal i Tábor. Hradecký brankář FILIP LUŇÁK však podržel svůj tým, Kostourek neuspěl. Vyrovnaný duel ukončil v přesilové hře na začátku druhé minuty nastavení svým druhým gólem v zápase Roubík.

Hradeckého gólmana mohlo středeční vítězství těšit dvojnásob, neboť den před tím se mu narodil syn Filip. Nyní již Hradečtí vzhlížejí k sobotnímu derby s Chrudimí.

Filipe, jakou cenu pro vás mají dva získané body z Tábora?
Je to trochu vysvobození z takové herní mizérie. Ona to ani nebyla krize, ale před tím jsme prostě dva zápasy prohráli, byli jsme tragičtí. Takže dva zlaté body z ledu Tábora, kde hrála spousta vynikajících hokejistů. Jsou tam kluci z extraligy, jednoduché to určitě nebylo. Po dvou vlažnějších třetinách jsme je v té třetí přehráli.

Asi se shodneme v tom, že klíčovým momentem bylo trestné střílení Tábora, které jste v 56. minutě zneškodnil, viďte?
To asi jo. Dalším klíčovým momentem však bylo, že před tím Jarda Roubík na druhé straně trestné střílení proměnil. Kdybychom nevyrovnali na 2:2, tak to mohlo dopadnout jinak. Trochu nám zatrnulo, když ho rozhodčí nařídil, ale chytil jsem. V prodloužení jsme věděli, že musíme dát gól, aby nebyly penalty, protože ty nám moc nejdou. Naštěstí jsme v závěru ještě dostali výhodu přesilovky. Soupeře jsme celé dvě minuty nepustili z pásma a dali jsme gól.

Tušil jste, jaké zakončení zvolí Milan Kostourek při trestném střílení?
Abych pravdu řekl, tak ani ne. On mi dal gól už pár vteřin před koncem první třetiny. Tehdy střílel nahoru, čili jsem čekal něco podobného. Šel jsem na náhodu, chtěl jsem ho dobře vybruslit. Měl jsem štěstí, ale vyšlo to, a tak jsme v prodloužení mohli dát vítězný gól.

Do Tábora jste odjeli výrazně oslabeni. Bylo to pro vás velkým strašákem?
Je to špatné. Když nejsou hráči jako Martin Koudelka nebo podobní, tak určitě v sestavě chybějí. Ale musí se to doplnit a hrát s tím, co je, to nebyl problém. Jsou však hráči, kteří se nahradit nedají. Ale semkli jsme se a třetí třetinu jsme hráli fakt dobře.

Týmu jste byl znovu výraznou oporou. Bral jste to jako satisfakci po nevydařeném předchozím utkání s Olomoucí?
Určitě. Proti Olomouci jsem byl vyloženě trapný, to samé v Berouně. Dostávali jsme laciné góly. Do tohohle zápasu jsem musel jit s čistou hlavou. Manželka mi den před tím porodila syna, takže jsem vlastně šel z porodního sálu rovnou na hřiště. Naštěstí to dopadlo dobře.

Právě proto vás muselo středeční vítězství jistě těšit dvojnásob, když se vám narodil syn, že?
Samozřejmě. Musím se odrazit zase k těm dobrým výkonům. Už jsem měl klid v hlavě, cítil jsem se dobře. V předchozích zápasech taky, ale člověk si to přece jen trochu připouští a je nervóznější než normálně. Teď už to bylo v pohodě.

Dodala vám tato radostná událost ještě větší porci jakéhosi zdravého sebevědomí?
To určitě, na sebevědomí i na klidu. Důležité je, že všechno proběhlo v pořádku, syn je zdravý, takže v pohodě.

V sobotu odehrajete další očekávaný zápas – derby s Chrudimí. Těšíte se?
Ano, těšíme se. Je to vždycky dobrý zápas, přijde hodně lidí, pro které se ten hokej hraje. Doufám, že odehrajeme dobrý zápas a že potěšíme fanoušky nějakými body.

Všechna letošní derby jste zatím vyhráli. Jak složitá bude cesta i za čtvrtým úspěchem?
Musíme se zase vrátit ke hře, která nás zdobila v té dlouhé šňůře. Musíme hrát dobře ve středním pásmu, nedávat soupeři prostor, naše šance proměnit a jeho nepouštět do mnoha příležitostí. To jsou takové základní věci.