Zatímco v předchozím případě prohospodařili dvoubrankový náskok a prohráli po samostatných nájezdech, tentokrát již od začátku svého soupeře nešetřili a po zásluze si odvezli všechny body za výhru 5:2. Rozhodla první část, ve které skórovali čtyřikrát.

Mužstvo HC VCES se znovu mohlo spolehnout na výkon první formace, tažené kapitánem Roubíkem, která „měla prsty“ ve třech brankách hostujícího celku.

PATRIK FOŘT po hattricku proti Benátkám znovu získal tři kanadské body, tentokrát za gól a dvě asistence.

O vítězství jste rozhodli v parádní první třetině, ve které jste čtyřikrát skórovali. Čím si vysvětlujete tolik vydařený úvod zápasu?
Byl to jeden z našich nejvydařenějších vstupů do zápasu. Vyšlo nám skoro všechno, zatímco domácí gólman si snad ani pořádně nesáhl na puk. Poté nastoupil náhradní brankář, ale podařilo se nám vstřelit ještě čtvrtý gól.

Ve druhé části se však Havířov dostal díky dvěma přesným zásahům zpět do hry. Nenastalo po první třetině mírné uspokojení s výsledkem, čehož soupeře využil?
Asi ano. Ono je těžké mít takový náskok a dál se soustředit na hru. Mužstvo vždycky trochu poleví, ale podle mne je to normální u všech mužstev. Havířov využil jednu šanci a chytil lepší formu. Bylo dobře, že jsme druhou třetinu přestáli s dvoubrankovým náskokem.

Byl sobotní zápas kromě výsledku v něčem jiný oproti tomu, který jste na havířovském ledě sehráli před dvěma týdny?
Jiný byl v tom, že jsme v první třetině vstřelili čtyři branky. Jinak je soupeř stejný, cesta daleká. Je těžké se potom rozehřát a dostat do tempa.

V utkání jste získal tři kanadské body, v minulém zápase jste Benátkám nastřílel hattrick. Dá se říci, že v současné době jste střelecky při chuti?
Určitě. Každý gól, který dám, mě nabudí, a každý další bod, kterým pomůžu klukům v lajně, je také dobrý. Je pravdou, že teď jsme ve formě celá formace. A to je paráda.

Nyní hostíte Jihlavu, tedy soupeře, se kterým jste se střetli rovněž nedávno. V případě vítězství byste se mohli více odtrhnout od vyrovnaného středu tabulky.Co lze od tohoto zápasu očekávat?
Jihlava je soupeř, se kterým hrajeme poměrně často, takže se známe. Má výbornou první lajnu taženou Bakusem a kolem jsou další mladí dělníci. Musíme uhlídat nebezpečnou první formaci, a když nastřílíme nějaké góly, myslím, že můžeme uspět.