Úvodních dvacet minut bylo spíše „rozehřívacích“, hosté ubránili dvě oslabení, sami nevyužili jednu početní výhodu, ale moc zajímavého dění na ledové hrací ploše k vidění nebylo. Bylo znát, že zápas by „odpálila“ vstřelená branka na jedné nebo druhé straně. Jenže čekání na ni se protahovalo a jediné, co ve druhé třetině přibývalo, byly neproměněné přesilové hry obou mužstev. Ofenzivní trápení v podání obou rivalů tak stále nebralo konce. Ukončil ho teprve domácí Lednický v čase 43:10, když propasíroval puk za záda gólmana Kiviaha. Vyrovnáno bylo zakrátko díky přesilovkové teči Smoleňáka. A když se Mountfield v závěru základní hrací doby ubránil v oslabení, šlo se do prodloužení. To se hrálo sotva tři minuty a šťastnější v něm byli hostující hokejisté. Druhý bod jim zajistil Jergl, když vytěžil gól z povedené spolupráce s Kevinem Klímou.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v červenobílém) a HC Oceláři Třinec (v černočerveném) v enteria areně.
FOTOGALERIE: Košťálkův velký večer. Pětkrát asistence a Dynamo porazilo lídra

„Do Vítkovic jsme jeli s respektem, protože hrály velmi dobře a měly šňůru vítězných zápasů. Dvě třetiny jsme neměli vůbec energii, Vítkovice byly lepší, paradoxně nás nakopnul inkasovaný gól. Od té doby jsme se soupeři vyrovnali, podařilo se nám srovnat i skóre. V prodloužení jsme tahali za kratší konec, mohli jsme inkasovat, ale podržel nás gólman. Za vítězný gól jsme rádi a moc si toho vážíme,“ zhodnotil zápas trenér Hradce Tomáš Martinec.

V neděli od 16 hodin hostí Hradec České Budějovice (16:00).

TIPSPORT EXTRALIGA, 29. kolo:

Vítkovice – Hradec Králové 1:2 PP

Fakta – branky a nahrávky: 44. Lednický (Fridrich, Chlán) – 49. Smoleňák (McCormack, Kevin Klíma), 64. Jergl (Kevin Klíma, Lalancette). Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 1000. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0 – 1:1.

HC Vítkovice Ridera: Stezka – Polák, Galvinš, Stehlík, Gewiese, Kovář, Koch, Plášil – Lakatoš, Hruška, Krenželok, Kalus, Lindberg, Bondra, Bukarts, Marosz, Dej, Fridrich, Chlán, Lednický. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Blain, Nedomlel, Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák, Jergl, Kevin Klíma, Perret, Kelly Klíma, Lalancette, Orsava, Lamper, Koukal, Pilař.