Pardubice – Plzeň 3:0 Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0

Tentokrát si Plzeň ani neškrtla, vývoj zápasu byl zřejmý už z prvních minut. Lašák navíc hrál ve vynikající formě. Vydrží ovšem elán pardubickým hokejistům i v šestém zápase v Plzni, kde by Pardubice mohly definitivně rozhodnout? Utkání sledovalo 10 020 diváků, rekord letošní sezony.

A zase v hlavní roli Ján Lašák! Pardubický čaroděj v klíčových momentech páté partie čtvrtfinále udusil plzeňské snahy po extrémně důležitém bodu. Konečně narvaná ČEZ Arena se zatajeným dechem sledovala jeho fantastickými zákroky. Moeller našel jeden z klíčů k vítězné bitvě v přesilových hrách. Vstřelil v nich tři branky, celý zápas vyhrál 3:0 a vydřel mečbol. Za stavu 3:2 se pokračuje zítra v Plzni.

Hynkova družina je ve vážných problémech. Nejenom, že poprvé v sérii ztrácí, ale velký neklid panuje okolo stavu jednoho z klíčových mužů týmu – Tomáše Vlasáka. Plzeňský ostrostřelec a jeden z důležitých článků elitní formace Laselsbergeru odstoupil v průběhu druhé třetiny po nevinném střetu s Koukalem. Vlasák se chytl za záda a sklátil se k zemi. Důvod zdravotních trablů? Bolestivě naražená kostrč.

V té době už Moeller vedl 1:0. Záskok za nejlepšího střelce Moelleru Jana Starého (střevní viróza) se výtečně povedl Rákosovi. Už při druhém pobytu na ledě báječně napálil kotouč do šibenice a zařídil důležitou otevírací trefu. Pak přišly velké chvíle Lašáka. Před koncem první třetiny stihl schovat ve výstroji tutovku Tomase, těsně před úvodní sirénou nad dalším Lašákovým zákrokem nevěřícně kroutil hlavou Vostřák. A ne naposledy…

V druhé části využili Východočeši další dvě přesilovky (Divíšek, Pivko) a ve 40. minutě došlo k dalšímu souboji Lašák – Vostřák. Není třeba zdůrazňovat, kdo z něho vzešel výtězně. Plzeňský forvard mířil do poloprázdné klece, ale pardubický mág stihl betonem ucpat mezírku u pravé tyče. V tu chvíli byl zmar Západočechů dovršen.

RADEK ŠPRYŇAR

Muž zápasu: Lašák Ján

Branky a asistence: 4. Rákos (Koukal, Havíř), 26. Divíšek (Čáslava, Pivko), 32. Pivko (Divíšek, Bláha). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bláha, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. Diváci: 10025 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Lojek, Čáslava, Píša, Havíř, Snopek, Kolář II., Hendrich – Cetkovský, Tvrdík, Somík – Kolář I, Koukal, Rákos – Pivko, Divíšek, Zohorna – Semorád, Koudelka, Bláha. Trenér: V. Sýkora.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Redlihs, Dresler, Benák, Pácal, Jeřábek – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Kovář, Dvořák – Kubica, Lev, Laš.Trenér: Hynek.
Hlasy trenérů

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice):
„Byli jsme trochu lepší, ale rozhodně ne v první třetině. Jednoznačně nás podržel vynikajícím výkonem Ján Lašák. Doteď nám přesilovky nešly, a tak jsme rádi, že jsme v početní výhodě dali hned tři góly.“

Pavel Hynek (HC Lasselsberger Plzeň): „Inkasovali jsme tři góly v oslabení. Nebylo to po velkých signálech. Pardubice byly lepší a zaslouženě vyhrály. Věřím, že jsme neřekli poslední slovo.“