„Zlín musí dosáhnout čtyř výher. Nic není rozhodnuté," burcuje obránce Peter Frühauf, autor druhého gólu v přesilové hře.

V neděli se opět v Hradci Králové pokračuje čtvrtým utkáním.

Ztratili jste vyhraný zápas?
Ztratili. Stoprocentně. Za stavu 2:0 jsme to měli v rukou, ale to je přesně play off. Když se vám zdá, že je cesta umetená, tak najednou dostanete takový gól.

Myslíte z dálky od Kotvana?
Ano. Takové branky padají. Soupeř dostane vítr do plachet, špatně se to odrazí od mantinelu a najednou je zle. Přesto jsme se vrátili do zápasu, oklepali jsme se, což ukazuje na náš charakter. V prodloužení jsme byli jasně lepší. Jenže zase… Jako to v play off bývá, lepší mužstvo nevyhrává. Jedna šance, nebo spíš pološance a dostanete gól. Psychika se v play off přelévá z jedné strany na druhou. Před utkáním jsme byli nahoře my, teď je trochu soupeř. Ale to neznamená, že v neděli večer nebudeme nahoře opět my.

Vedli jste 2:0, ubránili jste dlouhé oslabení ve třech. Mohli jste mít vůbec lépe rozjetý zápas?
Vypadalo to, že je to klíčový okamžik. Do šaten jsme šli za stavu 2:0, v normálním zápase by se jen dohrávalo. Teď na to ovšem není absolutně čas. Dokonce začaly padat góly, což nikdo nečekal. Ve vyřazovacích bojích se boří veškeré mýty.

Co se stalo ve třetí třetině? Byla to jen otázka smolných branek?
O tom to je. Ze začátku třetí části jsme mohli odskočit ještě víc. Jenže pak vyjede bek na výlet a vyšije to do víka. Vůbec nevím, jestli se mu to v téhle sezoně už povedlo. (kroutí hlavou) Oni se zvedli, ucítili šanci a šli za ní. Mrzí nás to, ale celkově bych řekl, že jsme hráli dobře.

Zlín se dost soustředil na Jaroslava Kudrnu, jemuž několikrát „naložil".
Nemyslím, že by to bylo jen na něj. Spíš to vyplynulo ze hry. Takhle se prostě hraje. Střetla se dvě vyrovnaná mužstva, obě hrají podobným stylem, z těsné obrany pak pramení šarvátky a tečou nervy. Bylo tam spoustu zákroků i na jiné hráče, ale ne zákeřné. V play off tohle musíme přijmout.

Jak složité bude vytěsnit smolnou porážku z hlavy?
Hned po utkání to jde těžko. Ale ráno musíte vstát s tím, že předchozí den byl minulost, a jít zase do zápasu. Zlín musí dosáhnout čtyř výher. Nic není rozhodnuté. Je jedno, jestli musíte sérii otáčet nebo ne. Kdo čtyřikrát vyhraje, postoupí.

I přes poměrně drahé ceny vstupenek fanoušci dorazili, i když nebylo vyprodáno. Kulisa vás uspokojila?
U nás nemusí být vyprodáno, aby byla parádní atmosféra. Fanoušci byli naším motorem, nohy nám šly hlavně, když to v hledišti vřelo. A že nebylo vyprodáno? Nevadí. I tak to bylo super.

Řešili jste v kabině vysokou cenu vstupenek?
O tom bych se nechtěl bavit. To jsou věci, které nepatří do play off. Ta otázka nesedí.