Jeho nástupci Grigovi si poté fotbalisté dovolili na závěr sezony odchodit duel s Plzní. Od té doby bylo jasné, že slovenský kouč u týmu dlouhou nevydrží. I za působení třetího v řadě Bílka se letenský gigant stále líže z ran a problémů způsobenými hráči.

Podobná situace nastala v těchto dnech v hokejovém klubu HC VČE Hradec Králové. Ačkoliv se prvoligová sezona zapsala výrazně do historie klubu (vítězství v základní části), u úspěšného týmu nečekaně skončil trenér Vladimír Jeřábek. Impulzivní kouč tvrdí, že za jeho odchodem stáli hráči. I z neurčitých slov vedení klubu vyplývá, že tomu tak opravdu je. Vrchnost si ovšem neuvědomuje, že tímto krokem dala hráčům do ruky munici pořádné ráže, která může znovu vybuchnout.

Zatímco ve Spartě tahali za nitky ti nejzkušenější, u hradeckých hokejistů Jeřábkova tvrdá ruka nevoněla hokejistům druhé vlny. Těm se podle koučových slov nelíbilo, že na ně křičí a někteří prý byli nespokojeni s umístěním do třetí či čtvrté formace.

Jedno je jisté. Hráči neměli pod náročným koučem lehký život. Tvrdý přístup ne každému voní, ovšem pravý profesionál se musí nárokům podřídit. A jak ukazují výsledky, tak cesta nastolená Jeřábkem byla správná. V nezáviděníhodné situaci se nyní ocitl Pavel Pazourek.

Nový muž na hradecké střídačce, aby se teď bál zvýšit hlas…

 

Rozhovor s Vladimírem Jeřábkem - klikni na odkaz: hradecky.denik.cz/hokej_region/keba_rozhovor20070504.html

Rozhovor s Romanem Višňákem - klikni na odkaz: hradecky.denik.cz/hokej_region/visnak_rozhovor20070504.html