Zásadní rozhodnutí, které bude mít přímý vliv na budoucnost oddílu, půjde ruku v ruce s oznámením konkrétních cílů pro nadcházející sezonu 2011/12.

Už dlouho nebyla tisková konference v Hradci Králové očekávána s takovou netrpělivostí. Post generálního manažera je v hokejových kruzích hojně diskutovaným tématem.

Kdo se tedy stane novým šéfem HC VCES?

Jak už Deník dříve uveřejnil, hlavním adeptem na uvolněnou pozici po Romanu Višňákovi, který v Hradci roli generálního manažera zastával deset let, je Aleš Kmoníček. Bývalého sportovního ředitele HC Vrchlabí tlačí do respektovaného křesla podnikatel Petr Dědek, jenž se stal zkraje dubna novým mecenášem hradeckého hokeje.

Oba se podíleli na vzestupu vrchlabského hokeje. Dědek jako majoritní akcionář sedm let, Kmoníček čtyři sezony ve vrcholné pozici v managementu.

Letos v březnu však díky neshodám s vedením vrchlabské radnice Dědkem štědře podporovaný prvoligový hokej pod Krkonošemi skončil. Sehrané duo svoji pozornost nasměrovalo do Hradce.

Klíčovou postavu managementu klubu vybralo představenstvo, v němž mimo jiné zasedají také bývalí hokejisté Martin Hosták a Jan Hrdina.

V pátek si členové statutárního orgánu vyslechli všechny adepty na uvolněnou pozici. Kromě Aleše Kmoníčka byl jedním ze čtveřice uchazečů také Robert Horyna, bývalý extraligový brankář a do této chvíle muž pověřený řízením klubu.