I díky němu platí ve čtvrtfinále stav 1:1 na zápasy. „Závěrečných deset vteřin bylo nejdelších v mém životě. Hrozně jsem se bál, že ještě dostaneme vyrovnávací gól," vylíčil svoje pocity.

V sobotu se do branky postaví znovu. Třetí bitva série začíná na hradeckém stadionu v 17.30 hodin. Tamtéž se v neděli ve stejný čas hraje i čtvrtý duel. „Věřím, že budeme ještě lepší než ve Zlíně," doufá Kantor.

Pozvali jste srovnáním série 
diváky na stadion?
Pozvali jsme je už tím, jak jsme hráli celou sezonu. Pořád jsme byli nejhůř do pátého místa, tři měsíce za Spartou druzí. To už je pozvánka sama o sobě. Navíc v Hradci se extraligové play off nikdy nehrálo. A jestli se lidé v televizi dívali na druhý zápas, tak musí dorazit. Byla to skvělá reklama na hokej.

Co očekáváte od zápasů na domácím ledě? Změní se něco?
Hlavně se moc těším. Budeme mít výbornou diváckou kulisu. Doufám ve vyprodaný stadion. A jestli se něco změní? Asi ne. My to budeme Zlínu chtít znepříjemnit, jako se oni o to snažili doma.

Odpočinuli jste si během dvou volných dní?
Ano, zregenerovali jsme. Zápasy se Zlínem jsou abnormálně fyzicky náročné. Oni všechno dohrávají, bere to spoustu sil. Každá srážka se zlínským hráčem vám vezme síly. Taky jsme se podívali na video, ukázali si nějaké nedorazy v naší hře a  vypilovali je. Věříme, že budeme ještě lepší než ve Zlíně.

Tam jste vysloveně urvali druhý zápas. Jak dlouhá pro vás byla poslední minuta?
Ty jo, strašně. Závěrečných deset vteřin bylo nejdelších 
v mém životě. Hrozně jsem se bál, že ještě dostaneme vyrovnávací gól. Asi bych to neměl říkat, ale nevěřil jsem, že to udržíme. Zlín má skvělé bulaře, hned to sehráli na druhou stranu, střela z voleje, dorážka… Trošku jsem znervózněl, protože by byla obrovská škoda takhle ztratit zápas. Když zazněla siréna, obrovsky se mi ulevilo.

V druhém utkání naplno explodovala Mertlova řada, Kudrna vstřelil tři branky. Ukázalo se, jak jsou důležití pro tým?
Naplno. Kudrnka mi před druhým zápasem říkal, že už na ně se.., že jim to nahrávat nebude, že se stejně netrefí a že bude zakončovat sám (rozesměje se). Tak jsem mu to odkýval a ono mu to takhle úžasně vyšlo. Je to skvělý.

Sledoval jsem, jak jste si hlavně v druhém utkání povídal se zlínskými útočníky. Otravují vám život?
Moc se do toho nemotám. Akorát jsem měl výměnu názorů s Čajánkem. Projel za mnou brankovištěm a málem mě shodil. Když jsem ho seknul do holeně, tak za mnou přijel a začal mi nadávat.

Taky jste mu naložil?
Ne, jen jsem mu říkal, že v brankovišti nemá co dělat. Já se do těchto slovních a fyzických potyček nezapojuji.

Chápu, musíte zůstat koncentrovaný. Bude i nadále zásadní držet nervy na uzdě?
Ve Zlíně jsme udělali pár hloupých faulů, třeba Ruda Červený se tam nechal vyprovokovat. Zlín je tím známý, že takhle hraje, snaží se nás dohrávat, ale mnohdy jejich fauly hraničí až se zákeřností. To nás ale nesmí zajímat. Pokud na to budeme reagovat, bude to jen voda na mlýn soupeře. Musíme zachovat chladnou hlavu, jen tak můžeme sérii vyhrát.

Za dva duely jste dostal pět branek. Vyčítáte si nějakou?
Je to dost, nejsem na to moc zvyklý. Možná střelu Marušáka. V první fázi jsem ji vůbec nezahlédl, pak projeli hráči a už jsem jen viděl, jak mi puk letí nad rameno. Jak jsem byl na zemi, už jsem ji nedokázal vytáhnout. Trochu mě to štvalo, mohl jsem líp vykouknout. Ale já si vyčítám každý gól. (směje se) To je normální.

Poznámka: Přijďte! Hráči to potřebují

Hokejisté servírovali natěšeným fandům v základní části spoustu lahůdek. Oni sezonu s označením jedna nastartovali, oni svými výkony pobláznili tisíce diváků, oni je donutili se vracet týden co týden na stadion a užívat si výher nad Spartou, v derby nad Pardubicemi…

Šimánek a spol. byli fabrikou na zážitky, stačilo jen přijít a hráči se postarali. Teď nastal čas splátek. Něco od fanoušků potřebují samotní hokejisté.

Vyprodat stadion nebo ho aspoň z velké většiny zaplnit. Chtějí mít v play off, v klíčové dny sezony, za sebou atmosféru, která z nich vyždíme maximum. Pomůže jim přelézt zlínskou překážku.

Před poloprázdným barákem se hraje blbě, to vám řekne každý sportovec.

Já vím, ta cena… Čtyři stovky na stání za balíček na dva zápasy nejsou málo, pět nebo skoro sedm na sezení už vůbec ne. Chápu to. Na druhou stranu – v Hradci je poprvé play off a hráči chtějí psát historii.

Tak jim pomozte. Přijďte!