Kdo má lepšího brankáře? Michal Tvrdík má jasno.

„To je bez debat, přece my. Kuba Čech svoji parádní výkonnost potvrdil ve všech čtyřech zápasech,“ říká hradecký útočník a zároveň věří, že to bude platit i v dnešním pátém zápase čtvrtfinálové série. Za nerozhodného stavu 2:2 se hraje od 17.30 hodin na jihlavském Horáckém stadionu.

Co sérii rozhodne?
Kdo bude mít více sil a mít větší touhu po postupu. Věřím, že oba atributy budou na naší straně.

Myslíte, že jazýčkem na vahách budou výkony gólmanů?
Určitě. Jejich zákroky jsou důležité už v základní části, v play off se to jenom násobí.

Máte lepšího gólmana než Jihlava?
To je bez debat. Kuba svoji parádní výkonnost potvrdil ve všech čtyřech zápasech. Je jasně lepší. Doufám, že v tom bude pokračovat i v dalším průběhu série.

Jihlavský Filip Novotný, kterému je pouze dvacet let, odchytal velmi dobře úvodní tři zápasy, ale v tom čtvrtém šel po čtyřech inkasovaných brankách z ledu. Může to mít na něho vliv?
Tohle by zamávalo s každým. Jestli vleze do branky znovu, a podle mě ano, tak toho musíme využít a co nejvíc ho prověřit.

Jak se cítíte po dvou domácích vítězstvích?
Nálada je pracovně uvolněná. (usmívá se) Před cestou do Jihlavy ideální stav.

Zvýšili jste si sebevědomí?
Ale jo. Na druhou stranu to nebyly nějaké přesvědčivé výsledky. Sice jsme začátek čtvrtého utkání měli skvělý, ale pak se hra vyrovnala. Jihlava měla spoustu šancí a jen díky Kubovi (Čechovi) to zůstalo na stavu 4:2.

Na Vysočině jste úvodní dvě utkání prohráli. Co musíte změnit, abyste se tentokrát radovali vy?
Musíme ještě víc přidat na agresivitě, zbytky sil dát ve prospěch celého mančaftu. Hrát jako doma, kdy jsme si dokázali, že na Jihlavu stačíme.

Z Horáckého stadionu jste se naposledy vraceli hodně zklamaní a naštvaní. Mohla za to prohra v prodloužení a nepřesný výkon rozhodčího?
Nechci, aby to vypadalo, že brečím, ale mockrát v kariéře jsem nezažil tak špatný výkon rozhodčích. Nastavený metr byl pro obě mužstva úplně jiný. Jihlavským se odpouštělo, my jsme byli trestáni. Na konci to už rozhodčím bylo asi blbý, tak i naše fauly zůstaly nepotrestány. Vznikl z toho hrozný guláš.

Může se opakovat?
Nevím. Možná to jen neumí a nemohou za to. Každopádně pokud budou pískat rovinu, máme daleko větší šanci.

Jihlava stojí na výkonech matadorů Hodka a Čachotského, kteří se však doposud moc neprosadili.
Máte pravdu. Někdy máte deset šancí, nedáte nic. Pak se vám puk třikrát odrazí od kalhot a je z toho hattrick. Třeba Hodek nehraje špatně, má dost šancí, ale není schopný se trefit, což nám samozřejmě nevadí.

Nepřipadá vám, že oba ztrácejí hlavu a reagují podrážděně?
Ještě bychom to měli podpořit nějakým rýpnutím. Takové věci k play off patří. Bojuje se i slovem. Že se jim nedaří, bychom měli využít.