Oba východočeští zástupci v první hokejové lize se představí na ledě soupeřů z „východní“ skupiny.
 

ST 18.00: Hokej Šumperk 2003 – HC VCES Hradec Králové

Tenhle zápas má o pikantní příchuť postaráno dopředu. Dojde totiž ke střetu elitních prvoligových gólmanů. Hylák versus Koutský.
 
Oba kamarádi z Pardubic se spolu dnes poprvé poměří v mistrovském zápase. „Letos jsem proti Sašovi chytal přátelák. On za Pardubice, já za Hradec. Budu mít určitě větší motivaci, když bude v brance někdo, koho dobře znám,“ uvedl hradecký brankář Vladislav Koutský, který o svém protějšku říká: „Také bude extra motivovaný, když v Hradci vloni chytal. Je to vynikající brankář. Bude třeba hodně střílet a clonit. Když gólman nevidí, tak to má složité,“ ví Koutský.
 
Hradec (skupina Západ 3. místo, 47 bodů) bude hájit v Šumperku (skupina Východ 8. místo, 14 bodů) osmizápasovou neporazitelnost. „Rádi bychom zase vyhráli, to je jasné. Ale soupeř se posílil a získal sedm bodů,“ varuje před možným podceněním hradecký trenér Pavel Pazourek. Otazník visí nad startem Vondráčka, jenž laboruje s nastřelenou nohou a včera dokonce musel odříct zápas za pražskou Spartu.
 
ST 18.00: HC Olomouc – HC Vrchlabí. Černý listopad prožívají hokejisté HC Vrchlabí (skupina Západ 4. místo, 35 bodů). Ze sedmi utkání vyhráli pouze jediné. Dnes se nováček pokusí sérii špatných výsledků prolomit v Olomouci (skupina Východ 2. místo, 41 bodů). „Z kluků vyzařuje chuť i odhodlání,“ uvedl kouč Vrchlabí Vladimír Jeřábek. Trenér i hráči absolvovali v pondělí pohovory s manažerem klubu. „Musíme se vrátit k té hře, kterou jsme produkovali na začátku, což je bojovnost. Když jsme vstupovali do soutěže, měli jsme strach o každý výsledek, protože jsme nevěděli, jak na tom budeme. Teď, v těch posledních zápasech, mi přišlo, že jsme nahoře,“ uvedl trenér mužstva z Krkonoš. „Zápasů je tolik a jdou v rychlém sledu po sobě, že se to hned může otočit proti nám,“ dodal Jeřábek.
 
Před zápasem na Hané do Vrchlabí z Liberce přichází na delší dobu útočník Daniel Špaček. „Společně s Hruškou u nás bude až do odvolání,“ konstatoval Vladimír Jeřábek. Zraněného kapitána Aleše Válu by měl v obraně nahradit Martin Nosek. První letošní souboj s Olomoucí vyzněl ve Vrchlabí pro horaly, kteří zvítězili 5:2.