Podhorský stánek vrchlabských hokejistů bude dnes v obležení. Na čtvrteční podvečer je do Elektromont arény přichystán návrat Dominika Haška na české kluziště. Pardubice totiž na ledě prvoligisty zahájí svoji pouť Tipsport Hockey Cupem.

Považte sami – olympijský hrdina z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se ve své domovině v ostrém zápase představí poprvé od 10. ledna 1995. Tedy po více než čtrnácti letech! I proto v české kotlině vzbuzuje comeback brankářské legendy mimořádnou pozornost.

„Ve Vrchlabí určitě nastoupí Dominik Hašek, v pátek proti Jihlavě se rozhodneme během dne podle situace,“ vyřkl po dopoledním tréninku Moelleru dychtivě očekávanou zprávu trenér pardubických hokejistů Václav Sýkora.

Nominace Haška už do druhého přípravného zápasu Pardubic je logickým tahem. Mužstvo se musí s novým brankářem sžít, do startu extraligy (9. září) se musejí vychytat mouchy v komunikaci s obránci. A v zápase je k tomu ideální příležitost. Navíc sám Hašek projevil přání odchytat minimálně polovinu přípravy. Chce být na soutěž dokonale připraven. Sýkora mu v tom samosebou vyhoví. „Pro mužstvo je moc důležité, že s Dominikem nastoupí. Navíc před plnými tribunami se vždycky hraje lépe,“ říká pardubický trenér.

Vrchlabská hala bude zřejmě po pěti měsících znovu praskat ve švech. V Elektromont Areně naposledy nebylo k hnutí během ohnivého čtvrtfinále první ligy s Hradcem Králové. „Tím, že přijede Hašek, to pro naše fanoušky bude specifický zápas. Jinak, mužstvo to bere s nadhledem jako další zápas poháru. Jméno Hašek se v kabině nijak výrazně neskloňuje,“ usmívá se sportovní ředitel vrchlabského klubu Aleš Kmoníček. Vstupenky se začaly prodávat na pokladnách stadionu už včera odpoledne. Zbylé lístky půjdou do oběhu dnes od 8 hodin. Utkání začíná v 18 hodin.

Druhý zápas Tipsport Hockey Cupu dnes čeká také na hokejisty Hradce Králové. Po penaltové porážce v Plzni 2:3 budou Mičkovi svěřenci hostit České Budějovice (18). Hostákova Chrudim hraje doma přípravu s Třebíčí (18).