Bez výraznějšího překvapení se obešlo dvanácté dějství Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Hokejisté Moravské Třebové doma ztratili bodík v souboji s Jaroměří, kterou dokázali přetlačit až trefou Vaňouse ze třetí minuty prodloužení. Zaváhání Slovanu využili hlinečtí Horses k navýšení náskoku v čele tabulky, když si sami v náročném utkání poradili se soupeřem z Nového Bydžova.

Ve šlágru kola propadli novopačtí Bruslaři v domácím souboji s Českou Třebovou. Kohouti před návštěvou kola čítající 283 diváků vyhráli každou ze tří třetin rozdílem jediné branky. Střelcem kola byl novoměstský Jan Černý, jenž hattrickem přispěl k vítězství 6:4 nad Litomyšlí.

Gólman Michal Pittr už ve středeční bitvě na ledě Vrchlabí odchytal skvělý zápas, o čtyři dny později pomohl k důležitému vítězství v hale Mosteckých Lvů.
Svatý Martin na vítězném koni. Wikov po super výkonu živí naděje na lepší zítřky

Slušnou partii sehráli hokejisté Dvora Králové nad Labem proti Chrudimi, zkušenější hosté si však na břehu Labe pohlídali těsnou výhru 3:2. Gól hostujícího Pavla Prachaře v prodloužení rozhodl bitvu mezi Náchodem a nakonec vítěznou Chocní, výsledkem 4:2 přehráli hráči Lanškrouna soka z Třebechovic pod Orebem.

Na oko nejjasnější výhru si připsali hokejisté Trutnova v Opočně (7:2), domácí Baroni přitom ještě ve 33. minutě vedli 2:0, aby nakonec hosté potvrdili roli jednoznačného favorita.

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje - 12. kolo

Hlinsko – Nový Bydžov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Fakta - branky a nahrávky: 2. Kišš (Štěpánek, M. Machač), 26. Karásek (Oliva, Štěpánek), 27. Bříza (Chvojka, M. Havel), 48. Karásek (Štěpánek, M. Machač), 60. Chvojka (Bříza, M. Havel) – 12. Hlaváček (J. Chára, Eis), 41. V. Petr (Jebavý). Rozhodčí: Rulíček - Dalecký, P. Kolář. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 166.

Moravská Třebová – Jaroměř 4:3 pp (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)

Fakta - branky a nahrávky: 34. Palička (Janků), 35. Kavan (Maška), 40. Palička, 63. Vaňous (Kavan) – 5. Teuber (A. Holub), 36. L. Souček, 44. J. Kašpar. Rozhodčí: Škorpil - Jirouš, P. Kopecký. Vyloučení: 12:8, navíc Fibrich (MT) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 215.

HC Slovan Moravská Třebová vs. HC Jaroměř.Momentka z utkání mezi hokejisty HC Slovan Moravská Třebová a HC Jaroměř. Domácí duel vyhráli po prodloužení.Zdroj: Jiří Kavan

Nová Paka – Česká Třebová 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Fakta - branky a nahrávky: 6. Foerster (Nevyhoštěný, Brokeš), 13. Had (Foerster, Nevyhoštěný), 46. Strnad (Klust) – 4. Pavlovský (Ostřanský, T. Prachař), 7. T. Prachař (Pavlovský), 18. Drtina (J. Martinec, Rozlílek), 22. T. Prachař (Rozlílek), 41. J. Martinec (Rozlílek, Jelínek), 60. Ostřanský (J. Martinec). Rozhodčí: L. Machač - M. Horák, Paštika. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 283.

Nové Město n. M. – Litomyšl 6:4 (4:1, 0:1, 2:2)

Fakta - branky a nahrávky: 4. J. Černý (A. Novotný, Zámečník), 6. Pohl (Zámečník), 8. J. Černý (Velinský, Zámečník), 10. A. Novotný (Pohl, J. Černý), 44. J. Černý (Pohl, A. Novotný), 48. Š. Matějček (O. Šťastný) – 19. Voříšek (T. Jakubec, O. Bláha), 29. Voříšek (Bažant), 49. Jonáš (L. Pilař, Barkóci), 49. J. Dostál (Škvor). Rozhodčí: Čížek - Topolský, Landsmann. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Dvůr Králové n. L. – Chrudim 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Fakta - branky a nahrávky: 6. V. Háze (T. Veselý, Mišinec), 49. Dudadík (M. Soukup) – 2. Cvrček (Pavlík, M. Urban), 17. V. Novák (Brožek), 33. M. Dvořák (J. Polák, Langr). Rozhodčí: P. Nedvěd - Š. Boček, Brož. Vyloučení: 10:6. Bez využití. Diváci: 260.

Opočno – Trutnov 2:7 (0:0, 2:5, 0:2)

Fakta - branky a nahrávky: 21. Mervart (L. Daňo), 32. Steklík (Š. Tomášek) – 33. Luštinec (Mach, L. Junek), 34. Stojkovič (Chytráček, Luštinec), 36. Mach (Vondráček), 37. Smékal (Chytráček, Luštinec), 39. Švadlák (M. Rada, Vondráček), 43. Vondráček (L. Vácha, Mach), 53. Smékal (M. Rada, Vondráček). Rozhodčí: P. Karlík - J. Petr, T. Kareš. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. Diváci: 90.

Lanškroun – Třebechovice p. O. 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Fakta - branky a nahrávky: 6. Švub (Pirkl), 18. Šembera (Vogel, T. Dvořák), 33. Drlík (Paclík, Švub), 36. Krč (Šlezingr) – 29. Jušta (J. Drašnar), 38. T. Zahradník (M. Beránek, M. Matouš). Rozhodčí: Vrba - Louda, Švejda. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 164.

V Souboji legend se ukáže na ledě i Dominik Hašek.
KVÍZ: Jak moc znáte legendy pardubického hokeje?

Náchod – Choceň 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Fakta - branky a nahrávky: 11. Maršík (J. Štěpán, Pelda), 57. D. Matouš (Pelda, Ondruš) – 5. Krejza (T. Novotný, Vacek), 8. M. Novák (P. Prachař, J. Polák), 64. P. Prachař (M. Novák, J. Polák). Rozhodčí: Vejnfurter - Pluháček, J. Řezníček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 75.

Aktuální tabulka Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického krajeAktuální tabulka Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického krajeZdroj: denik.cz

Program 13. kola - středa 18.00: Náchod - Nová Paka, Opočno - Nové Město nad Metují. 18.30: Česká Třebová - Polička, Litomyšl - Lanškroun. 19.00: Moravská Třebová - Hlinsko, Choceň - Nová Bydžov, Chrudim - Třebechovice pod Orebem, Trutnov - Jaroměř. Volný los má Dvůr Králové nad Labem.