Na led létaly čepice. Antonín Honejsek měl úsměv od ucha k uchu. Právě vymazlenou kličkou vstřelil svůj třetí gól do třinecké kasy. Soukromou střelecká bídu (snad) definitivně zakopal hluboko pod led. Hradec Králové díky famóznímu představení čísla 87 otočil zápas s Třincem a zapsal si důležité tři body v mele o elitní čtyřku tabulky.

Trápení v koncovce (dosud v ročníku tři góly) vyřešil Antonín Honejsek stylově. Stačil mu k tomu kraťoučký úsek hry. Přesně pět minut a pět vteřin.

Jedna dorážka v přesilovce, při dalším střídání druhá z totožného místa a pak nádherně provedený blafák po luxusním pasu Bednáře opět v početní výhodě. Ze stavu 0:1 to bylo 3:1 pro domácí, stadion burácel nadšením a oslavoval šťastného hrdinu, který se z třígólového večera v české extralize těšil potřetí v kariéře.

Přitom ještě před dvěma dny v Brně naříkal nad svým střeleckým (ne)uměním. „Necítím to. Neletí mi to tak, jak bych chtěl. V létě na tom budu muset zapracovat, abych se dostal na dřívější úroveň," říkal. Už nemusí. Tři kousky by mu měly sebevědomí posunout k oblakům.

Přesto to bylo ve třetí třetíně těžkotonážní drama. Rákos povedenou tečí snížil hned po příchodu z šaten na 3:2 a Třinec dusil domácí vytrvalým tlakem. Ten se rozplynul až v posledních pěti minutách, kdy si Hradec poctivou hrou nenechal vyrvat vítězství.

Hradec Králové - Třinec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Fakta - branky a nahrávky: 23. Honejsek (Dej, Bednář), 25. Honejsek (Ihnačák, Červený), 28. Honejsek (Bednář) – 18. Irgl (Dravecký, Stehlík), 41. Rákos (Plíhal). Rozhodčí:Fraňo, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 5187.
Mountfield Hradec Králové: Svoboda – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Köhler, Bednář, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bulík, Vantuch, Courchaine. Trenér: Kýhos.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Nosek, Linhart, M. Doudera, Galvas, Slovák, Jank, Stehlík – Irgl, Kopecký, Dravecký – Rákos, Plíhal, Svačina – Tybor, Polanský, Adamský – Matuš, Hrabal, Jašek. Trenér: Dopita.