Nevyjasněné vztahy města Hradec Králové, stoprocentního majitele hokejového klubu, s brněnskou firmou ABD Invest (pronajímatelem zimního stadionu) stojí za absencí ledové plochy ve velké hale, kde se měly konat prvoligové bitvy.  Místo toho musí hráči i fanoušci vzít zavděk tréninkovou halou. Tam klub v sobotu od 17 hodin  přivítá Havlíčkův Brod.

„Chtěli jsme, aby se po elektro výstavě začalo chladit ve velké hale. Firma ABD však přišla s novými požadavky, které jsme neakceptovali. V současné době se budeme snažit vyvíjet na firmu tlak. Ale první mistrovské utkání se bude konat v malé hale," konstatoval generální manažer Aleš Kmoníček.

Hradec má posvěcení od hokejového svazu, že může ligu začít v provizorních podmínkách. Klub o tom informoval i ostatní oddíly.

Do malé haly se vejde přibližně 500 fanoušků. Už nyní je jasné, že se všichni diváci do haly nevejdou. V minulé sezoně byla průměrná návštěva okolo tisícovky. Jinými slovy: kdo dřív přijde, ten dřív mele. Příznivci Havlíčkova Brodu dostali k dispozici 45 lístků.

„Řešili jsme instalaci velkoplošné obrazovky, ale bylo by to příliš nákladné. Proto jsme od toho upustili," řekl Kmoníček.