„Na zápas jsem se těšil, derby jsou pro mě vždy něco výjmečného. Něco podobného jsem zažil v Karlových Varech, když jsme hráli s Plzní. Prožívá se to úplně stejně. Věděl jsem, že trenér v Hradci trénoval, a tak i kvůli němu jsme tady chtěli vyhrát,“ řekl vrchlabský střelec Kamil Tvrdek.
Hradečtí měli výborný vstup do utkání, hned v první minutě poslal domácí do vedení kapitán týmu Jaroslav Roubík. Vzápětí mohl zvýšit vedení Hradce Pavel Suchý, když se ocitl sám před brankářem Faltou, ale neuspěl. V první třetině podržel svůj tým několikrát brankář Tomáš Dušek. „Zápas jsem nevnímal jako derby, těšil jsem se na něj, chtěl jsem týmu pomoci, protože to už mančaft potřebuje,“ uvedl Dušek. Gólman domácích předvedl famózní zákrok proti ráně Plodka, který střílel prakticky do prázdné branky.

V polovině zápasu se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání z hole Hořčičky. „Byl to hodně důležitý gól, který nás dostal do hry. Po něm jsme věděli, že tady můžeme uspět,“ uvedl trenér hostů Vladimír Jeřábek. Poté měli Hradečtí optickou převahu, ale nedařilo se jim v koncovce. V 37. minutě udělali svěřenci Pavla Pazourka chybu ve svém obranném pásmu a zkušený Tvrdek už věděl, jak zakončit – 1:2. „Počkali jsme si skvěle s Pajem (pozn. red. – Pajič), poškádlil jsem mu trochu obránce, on mi to perfektně hodil a já se ocitl sám před gólmanem. Ten už pak neměl žádnou šanci,“ uvedl šťastný střelec. Ke konci druhé třetiny nedokázali hokejisté Hradce zužitkovat dvojnásobnou přesilovku.

Třetí třetina přinesla platonický tlak domácích, ale vážnější příležitost si nevypracovali. Naopak tři minuty před koncem zápasu pojistil vítězství Vrchlabí opět Kamil Tvrdek.

„Dojížděl jsem nahozený puk u mantinelu, obránce trochu zaspal, viděl jsem tam Pajiče, ale brankář byl daleko od tyče, tak jsem se rohodl zakončit sám. A vyšlo to,“ popsal svůj druhý gól zápasu Kamil Tvdrek. Utkání tak skončilo překvapivou, ale zaslouženou výhrou Vrchlabí.

„Nejdůležitější bylo, že jsme za stavu 1:0 měli další šance, ale žádné jsme již neproměnili. Dělali jsme zbytečné chyby v obranném pásmu, a tím jsme se dostávali pod tlak a inkasovali jsme z toho také branky,“ viděl hlavní příčiny neúspěchu zklamaný brankář Hradce Tomáš Dušek.
To Kamil Tvrdek po zápase jenom zářil. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo zvítězit. Podržel nás brankář Falta. Myslím, že jsme si utkání odmakali poctivě. Věřím, že když takhle budeme přistupovat k dalším zápasům dál, můžeme hrát hodně vysoko,“ zhodnotil Tvrdek.

Tomáš Dušek se na druhé straně snažil z nepovedeného utkání poučit a už hledal cestu k vítězství v dalších zápasech. „Nálada je teď v mančaftu špatná, můžeme si za to všechno sami, nemáme se vůbec na co vymlouvat. Musíme se zvednout psychicky a herně, makat dál a věřit si. Ukázat, že umíme hrát lepší hokej,“ uzavřel Dušek.