Pardubice – Plzeň 3:2

Tohle  pomůže. Srazit na kolena mistra extraligy, i když pouze v začátku přípravného období, není pro sebevědomí vůbec špatné. Obzvlášť, když Pardubice minulý týden vyhořely na ledě prvoligové Dukly Jihlava (2:5).

„Nedělám z výsledku vědu, ale potěšil mě zlepšený výkon oproti utkání na Vysočině. Samozřejmě máme rezervy, stoprocentní nebyly přesilovky, kterým jsme se ještě příliš nevěnovali, a proměňování šancí. Kdybychom byli produktivnější, tak bychom  vstřelili více branek," uvedl pro klubový web pardubický kouč Zdeněk Venera.

O góly Pardubic se postarali Kousal, Sýkora a Píša.

Vidět byla především první Marhova lajna s křídly Sýkorou a Somíkem, která se postarala o dvě branky.

„Hraje se mi s nimi skvěle," uznale pokýval hlavou Aleš Píša, který jim dělá garde v obranné dvojici s Václavem Kočím. Vítěznou branku Píšovi naservírovali právě Sýkora s Marhou.

Příští týden ve čtvrtek Pardubice odcestují do švýcarského Bernu, kde odehrají úvodní zápas Východní skupiny  European Trophy.

Znojmo – Hradec Králové 2:1

Historicky první zápas Mountfieldu Hradec Králové? Prohra 1:2 ve Znojmě.

Trenéři Peter Draisaitl a Jiří Kučera nevzali na led účastníka EBEL ligy kompletní kádr. Zkušenější hráči a ti, kteří mají místo v extraligovém mužstvu, zůstali doma.

V sestavě se objevilo všech šest hráčů z bývalých prvoligových Královských lvů – Koutský, Vágner, Kolafa, Tvrdík, Švagrovský, Haluza.

Nikdo z nich se bodově neprosadil, jediným střelcem Mountfieldu byl hned v 6. minutě devatenáctiletý Tomáš Rousek.

Velmi solidně se uvedl gólman Vladislav Koutský, který chytil několik gólových šancí a inkasoval pouze z holí Havlíka a Sovy.

„V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Dodržovali místa a plnili taktiku. Druhá třetina už byla hodně rozkouskovaná, bylo hodně přesilovek a oslabení. Ve třetí části už ale naše hra nebyla zcela ideální. Byl to první zápas a doufám, že se budeme zlepšovat," uvedl po historické premiéře nově vytvořeného klubu asistent trenéra Jiří Kučera.

Také Hradečtí příští týden zahájí svoji pouť v European Trophy. V úterý se představí na ledě Plzně.