Česká hokejová reprezentace včera zahájila svoji pouť za jednou z medailí na mistrovství světa v Moskvě.

V premiérovém utkání v základní skupině porazila po jednoznačném průběhu Bělorusko 8:2. Debut na šampionátu si odbyli dva Východočeši – pardubičtí hokejisté Petr Čáslava a Petr Sýkora, třetí nominovaný Tomáš Rolinek zůstal v hledišti.

Dvojici borců jsme ohodnotili známkou podobně jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5.

PETR ČÁSLAVA, obránce:

Před odletem do Moskvy říkal, že nervozita ho nepřepadne. A měl pravdu. K pohodě mu pomohla i situace ze 4. minuty, kdy se český výběr bránil v oslabení o dva muže v poli a Čáslava ihned dostal důvěru od kouče Hadamczika. Vedl si zdatně, a proto dostával hodně prostoru i v dalším průběhu. Trenér ho využíval také do přesilovek, kde měl za úkol clonit v předbrankovém prostoru. Spolupráce s Markem Židlickým fungovala bez problémů. Jen tak dál. Známka Deníku: 2.

PETR SÝKORA, útočník:

I on odehrál kvalitní mač. Útočníkova vizitka proti Bělorusku? Pět střel, jeden gól a jedna asistence. V útočné formaci s Výborným a Hlinkou si uměl najít prostor na svoji obávanou pumelenici. První přišla v 8. minutě v přesilovce. Sýkora z vrcholu kruhu trefil běloruského gólmana Mezina a parťák Hlinka baseballovou dorážkou otevřel skóre. V druhé části si forvardi role vyměnili, Sýkora krásným pasem nepohrdl a vsítil pátý gól Hadamczikova souboru. Známka Deníku: 2