Na výzvu Deníku vyjádřit se k situaci, která momentálně panuje v hradeckém hokeji, reagovalo mnoho našich čtenářů. Dnes přinášíme podle nás nejzajímavější příspěvky. Některé z nich jsou redakčně zkráceny.

Pouze účelový krok

Jsem přesvědčen o tom, že tento krok (odvolání Davida Pospíšila z pozice asistenta) je pouze účelový a nemá vůbec žádný smysl. Jsem velmi zklamán z toho, co se v našem mužstvu poslední dobou děje. Kádr je podle jmen napěchovaný jako už dlouho nebyl, ale výsledky žádné. Někteří hráči jsou úplně mimo formu u jiných je vidět, že je to prostě nebaví a jen čekají každý měsíc na svoji výplatu. Budu čekat, jaké budou další kroky našeho vedení, kdy přijdou na řadu ty slibované výměny.

O pozici pana Říhy toho moc psát nebudu, jen snad tolik, že jeho popularita na zimáku dosahuje bodu 0. Doufám, že se tato situace co nejdřív zlepší a bude opět radost chodit v Hradci na hokej.

Jan Peterka

Hosták? Jen odborník s tužkou

Sleduji hokej v Hradci již přes dvacet let a současná situace je dle mého jedna z nejhorších za ty roky, když samozřejmě nebudu počítat období, kdy se Hradec potácel někde na hranici spadnutí do „krajského přeboru".

Včerejší (úterní) oznámení o odvolání Davida Pospíšila je opravdu jeden velký šok (Pospíšil nicméně v realizačním týmu zůstává, byť ne na pozici asistenta pozn. red.). Je to absolutně nepochopitelné. Davida Pospíšila si vážím natolik, že dle mého je opravdu z celého vedení největší odborník. Věřil jsem, že nás pan Hosták přesvědčí o svých kvalitách, ale sezona je za polovinou a výsledek vidíme všichni. Martin Hosták je pravděpodobně skutečný odborník s elektronickou tužkou, ale jako trenér je někde jinde. Už jeho rozhodnutí o volbě kapitána bylo velmi zvláštní. Kapitán by měl být tahoun mužstva, což podle mého názoru ke vší úctě, Martin Vágner rozhodně není. Takže změna kapitána je věc, kterou vedení schvaluji a určitě byla na místě. To, co předvádí mužstvo, se občas ani nedá nazvat hokejem.

Leoš Dušek

Vyhoďte vedení!

Delší dobu na hradecký hokej už nechodím. Celkově spíš za to, jak si klub vede, může jeho vedení, nikoliv dvojice trenérů. Je potřeba vyhodit vedení a nahradit ho odborníky, nikoliv politiky či trafikanty. Hradecký fotbal je toho důkazem.

Daniel Tyč

Stojím za generálním manažerem

Na úvod musím napsat, že nejsem příznivcem ultimát. Navíc v podobě získaných iks bodů v několika zápasech. Myslím, že to spíše dostává tým pod ještě větší tlak a „panika stoupá k vrcholům". Představa, že o splnění či nesplnění úkolu rozhodne jeden nevyužitý nájezd či smolně obdržená branka, se mi prostě nelíbí. Na druhou stranu chápu, že vedení chce mančaft vyburcovat a dostat z letargie či horších výkonů.

Ohledně změn v realizačním týmu bych hlasoval pro variantu trenéra M. Hostáka, čili rozšířit dosavadní dvojici trenérů o M. Říhu ml.Více hlav víc ví (nemyslím ironicky!) a propojení s juniorkou beru jako vítané a smysluplné. Snad suspendace asistenta trenéra pana D. Pospíšila bude jen krátkodobá. Odvolání asistenta trenéra nám chtě nechtě připomíná Werichovu Královnu Koloběžku První…Vybrat asistenta za obětního beránka nepovažuji za optimální.

Určitě nám nepomohly letní potíže s halou, které se přenesly i do začátku sezony. Chtěl bych zdůraznit, že i když jsem nejásal ze zprávy ohledně zbavení funkce asistenta trenéra, stojím pevně za generálním manažerem našeho klubu. Je samozřejmé, že má o dění v klubu nejlepší informace a těžko může řadový fanda, který s týmem stráví 2,5 hodiny týdně, rozporovat jeho rozhodnutí. Velice dobře si vybavuji, jaký respekt jsem choval k týmu našeho krajského mladšího bratra HC Vrchlabí, když v tomto klubu působil. Jeho kontakt s fanoušky je OBDIVUHODNÝ.

Jaroslav Hanuš

Mužstvu chybí lídr

Sleduji velmi dlouho a poctivě činnost našeho hokejového klubu, jsem fanouškem již od svých šesti let, tedy již plných 31 let navštěvuji hokejová utkání. Možná názor fanoušků nemusí nikoho zajímat, možná by se fanoušci neměli do situace vůbec míchat, je to možná fakt, ale nám, lidem jako jsem já na hokeji v Hradci Králové opravdu záleží a klub by si názorů takovýchto lidí asi měl přeci jen trochu vážit. Myslím si, že David Pospíšil je natolik silná osobnost, že by měl na střídačce A týmu zůstat, mělo dojít k rozšíření realizačního týmu o pana Miloše Říhu, ale s Davidem se prostě mělo počítat dál. Vím, že výsledky a hra neodpovídá kvalitě týmu, ale celá sezona prostě nezačala nejšťastněji a taky podle toho probíhá. Týmu prostě moc chybí lídr, jako byl například Jarda Roubík, někdo, kdo by tým dokázal vyburcovat v kabině a stmelit i mimo ni. Toť můj názor.

Radek Urminský