Hradec Králové – Havlíčkův Brod 4:2

Soupeř se na východě Čech představil silovým pojetím hry. Přesto v první třetině šli domácí do vedení, když ospalé diváky probudil výstavní křižnou ranou od modré čáry Suchý.

Ve druhém dějství hráči Rebela překvapivě otočili skóre. Nejprve vyrovnal Jelínek a o něco později si Hodkovu střelu srazil do vlastní branky obránce Pazdera. „Ve druhé třetině nás Havlíčkův Brod přehrál, napomohly mu k tomu zejména naše hrubé chyby a laxní přístup,“ prohlásil po utkání hradecký asistent Jiří Mička.

Zkraje třetí třetiny vyrovnal Haluza a Hradec začal na ledě dominovat. Vedoucí branka Suchého byla jen otázkou času. Hosté se snažili zachránit alespoň bod v závěrečné power play, ale v posledních vteřinách je potrestal střelou do prázdné branky Koudelka. „Rozhodlo to, že jsme nedali vyložené šance v době, kdy jsme vedli 2:1,“ smutnil brodský trenér Petr Novák.

Fakta – branky a nahrávky: 10. Suchý (Haluza), 45. Haluza (Domin), 53. Suchý (Haluza, Domin), 60. Koudelka (Sakrajda, Kadlec) – 25. Jelínek (Procházka, Hodek), 34. Hodek. Rozhodčí: Kubeš – Kis, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. Diváci: 1796. Třetiny: 1:0, 0:2, 3:0.

Sestavy – HC VCES Hradec Králové: Koutský – Táborský, Protivný, Pavlů, Lesák, Pazdera, Karlíček – Fořt, Roubík, Suchý – Sakrajda, Koudelka, Šeda – Haluza, Domin, Suchý – Kolář, Hruška.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Borůvka, A. Jelínek, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal, Čermák, Dušátko – Endál, Hodek, P. Jelínek – Kubeš, Němec, Ondráček – Stromko, Třetina, Varga – Štros.

Lídr se postaral o konec série

Chomutov – Vrchlabí 6:3

Pět vítězných duelů v řadě a pouze dva inkasované góly. Tato bilance zdobila hokejisty Vrchlabí před posledním utkáním letošního roku, které nováček odehrál v Chomutově.
Prodloužit vítěznou sérii se však na severu Čech horalům nepodařilo, navíc poprvé dostali šest branek.
Na ledě nejlepšího mužstva soutěže vrchlabští hokejisté odehráli dobrou první třetinu, ale neskórovali. Stejně tak jako domácí, kteří ovšem udeřili Haškem na začátku druhé třetiny a na 2:0 zvýšil ve 27. min. dorážkou Kostourek. Pak hosté nevyužili téměř minutovou přesilovku pět na tři, branky se však přece jen dočkali. To, už domácí hráli v pěti, mezi obránce si najel Tvrdek a střelou mezi Horčičkovy betony snížil na 2:1. Jenomže Mikšovič už za 11 vteřin využil díry mezi hostujícími beky, a bylo to 3:1. Když na začátku třetí třetiny propálil Ševčíka Ťupa, nebylo o vítězi pochyb. Zvláště poté, co v 56. min. nejprve skóroval z trestné lavici naskočivší Havlůj a následně tečí se prosadivší Šíp – 6:1. Naštěstí hosté odpověděli stejnou mincí o minutu později a góly Kříže a Becka odvrátili debakl.

Fakta – branky a nahrávky: 23. Hašek (Kolda), 27. Kostourek (Jíra, Polodna), 31. Mikšovic (Ťupa), 43. Ťupa (Kolda), 56. Havlůj (Jíra), 56. Šíp (Černý, Stehlík) -– 31. Tvrdek (Vála), 57. Kříž (Jech, Špaček), 57. Beck (Kříž). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Mašek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 1550. Třetiny: 0:0, 3:1, 3:2.

Sestavy – KLH Chomutov: Horčička – Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Malinský, Révay – Polodna, Kostourek, Jíra – Havlůj, Mikšovic, Henisch – Boušek, Charousek, Hašek – Stehlík, Šíp.
HC Vrchlabí: Ševčík – Rýgl, Vála, Matějíček, Bendík, Vyskočil, Chaloupka – Tvrdek, Brynecký, Gengel – Horčička, Hruška, Špaček – Nevyhoštěný, Přeučil, Beck – Jech, Kříž.