Právě tým kouče Jiřího Šejby je totiž v letošní sezoně (zatím) jediným, který Východočechy dokázal porazit v obou vzájemných duelech dlouhodobé části.

Poprvé si Moravané v říjnu loňského roku z Vrchlabí odvezli výhru 5:2, v odvetě byli podobně úspěšní a nováčka soutěže přehráli výsledkem 4:1. Vrchlabští přitom do Prostějova přijeli tři dny po zisku kladenského skalpu, navíc v roli vedoucího celku první ligy.

Své pozici ale v samotném utkání zůstali hodně dlužni. Soupeř byl lepší, střelecky se za hosty dokázal prosadit pouze Heřman a realizační tým poražených tak musel duel hodnotit sklesle.

„V utkání jsme podali jeden z nejhorších výkonů sezony. První třetina byla z naší strany absolutně bez pohybu, prostě velice špatná. Druhá byla rozbitá spoustou vyloučení, až ve třetí se objevilo pár náznaků, kdy jsme si vypracovali slušné šance. Celkově zklamání z hodně špatného výkonu i hladké porážky,“ hodnotil utkání nespokojený Václav Baďouček.

Prostějov - Vrchlabí 4:1

Fakta - branky a nahrávky: 10. Hrníčko (Žálčík, Hrdinka), 22. Hrníčko (Ouřada, Žálčík), 27. Podlaha (Piegl), 45. Hrníčko (Chlán) – 46. Heřman (Chalupa, Hozák). Rozhodčí: Skopal, R. Čech – Zedník, Kleprlík. Vyloučení: 9:12, navíc Heřman (VRC) 10 minut OT. Využití: 2:1. Hráno bez diváků. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.
HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Hrádek, T. Jelínek – Heřman, Urban, Chalupa – Zeman, Matýs, Machač – Chrtek, F. Moník, Mrňa – Herčík, Hozák, Formánek.

I. liga – 27. kolo: Prostějov – Vrchlabí 4:1, Benátky n. J. – Šumperk 1:3, Slavia Praha – Litoměřice 2:4, Kladno – Frýdek-Místek 5:1, Poruba – Havířov 6:5, Ústí nad Labem – Sokolov 6:4, Třebíč – Přerov 4:5 sn, Kadaň – Kolín 3:5, Jihlava – Vsetín 1:2. Dohrávky – 13. kolo: Ústí nad Labem – Kladno 2:1. 32. kolo: Slavia Praha – Frýdek-Místek 3:4 pp.

1. Vrchlabí 27 16 2 1 8 103:64 53
2. Jihlava 27 13 5 4 5 99:66 53
3. Kladno 27 14 3 5 5 94:70 53
4. Poruba 27 15 2 2 8 92:66 51
5. Třebíč 27 15 1 4 7 85:69 51
6. Přerov 27 12 6 2 7 88:69 50
7. Prostějov 27 13 3 2 9 104:79 47
8. Litoměřice 27 11 4 3 9 100:91 44