Program 15. kola Chance ligy zavedl vrchlabské hokejisty na led Šumperka a šlo tedy o souboj nováčků, loňských vítězů jednotlivých skupin druhé ligy.

V roli favoritů šli do zápasu Východočeši a už v první třetině ji potvrdili trefou Matýse, jenž v 8. minutě doklepával do opuštěné branky puk po akci Kratochvila s Bučkem. Více branek úvodní dvacetiminutovka nepřinesla, ačkoliv si oba soupeři vyzkoušeli hru v početní výhodě.

Rozhodující pro vývoj střetnutí byla perioda prostřední. V té hosté za záda gólmana Altrichtera nasázeli pět gólů. Nejprve využil přesilovku produktivní Kratochvil, chvíli po něm udeřil Machala - 0:3.

V čase 36:00 ujeli do přečíslení Formánek s Hozákem a prvně jmenovaný ránu spoluhráče doklepával za záda Altrichtera počtvrté. O minutu později znovu po rozebrání šumperské defenzívy do prázdné brány skóroval Chrtek a vteřinu před druhou sirénou zasadil domácím další ránu dokonce v oslabení Nouza - 0:6.

Draci se dočkali čestného úspěchu po čtrnácti odehraných vteřinách třetí třetiny, k další změně stavu už ale v utkání nedošlo. Souboj nováčků tak dopadl jednoznačně pro Východočechy, kteří se tak znovu posunuli v tabulce nahoru.

Šumperk - Vrchlabí 1:6

Fakta – branky a asistence: 41. Milfait (Gewiese, Kabelka) – 8. Matýs (Kratochvil, Bučko), 26. Kratochvil (Kajínek), 29. Machala (Urban, Mrňa), 36. Formánek (Hozák), 37. Chrtek (Heřman, Nouza), 40. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Marek, Dědek – Polák, Otáhel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků. Třetiny: 0:1, 0:5, 1:0.
Draci Pars Šumperk: Altrichter – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Ševčík – Baláž, Krejčiřík, Tadeáš Král – P. Kratochvíl, Blaško, Spratek – Danielčák, Kučera, Hroch – Krč, Milfait, Jaroš.
HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart, Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků, Oliva – Heřman, Chrtek, Nouza – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Machala, Urban, Mrňa – Formánek, Hozák, Chalupa.

I. liga – 15. kolo: Šumperk – Vrchlabí 1:6, Benátky – Havířov 1:0, Jihlava – Kolín 6:0, Prostějov – Litoměřice 4:3, Ústí n. L. – Vsetín 3:2 pp, Fr.-Místek – Slavia Praha 4:2, Kadaň – Přerov 3:2 sn, Sokolov – Kladno 3:4 sn, Třebíč – Poruba 4:1.

1. Jihlava 13 7 2 2 2 44:28 27
2. Benátky n. J. 14 7 1 2 4 41:41 25
3. Vsetín 13 7 1 1 4 40:31 24
4. Poruba 14 6 2 1 5 42:34 23
5. Přerov 12 7 0 2 3 36:28 23
6. Sokolov 12 6 1 2 3 47:31 22
7. Vrchlabí 12 7 0 1 4 44:28 22
8. Kladno 11 5 2 3 1 46:33 22