Do brány Krkonoš v posledním listopadovém týdnu zavítali hned dva soupeři. A oba odjeli s prázdnou. Ve středu schytalo Ústí nad Labem debakl 6:0, o tři dny později s nepořízenou odjížděla také v minulosti slavná Dukla Jihlava (4:2).

Základ překvapivému výsledku položil nováček Chance ligy v prostřední části hry. V ní se dostal z nepříznivého stavu 0:2 a po trefách Kratochvila, Matýse a Urbana rázem vedl 3:2.

V závěrečné periodě se čekal nápor hostujícího mužstva, ten ale s chutí hrající Stadion nepřipustil. Ba naopak. Hned po čtyřech minutích přidal čtvrtý úspěch Chrtek a ze stavu 4:2 se už tým z Vysočiny nevyhrabal.

Chance liga v sobotu nabídla velmi atraktivní partii, ve které vrchlabští hokejisté překvapivě udolali favorita z Jihlavy.
Nejcennější skalp sezony. Horalé obratem zaskočili slavnou hokejovou značku

Po zaslouženém vítězství tak mohl domácí kouč Václav Baďouček své mužstvo jen a jen chválit. A tak na pozápasové tiskovce i činil.

„V první řadě bych chtěl poděkovat celému mužstvu za výkon, který předvedlo. Bylo to od každého na sto dvacet a jsem hrozně rád, že za to byli kluci odměněni těmi třemi body,“ řekl na úvod vrchlabský lodivod a následně se ohlédl za rozhodujícími faktory krásného výsledku.

„První třetina vyzněla lépe pro hosty, byť ten stav 0:2 nebyl asi úplně odpovídající tomu, jak se hra odvíjela. Možná jsme byli trošičku vystrašení ze síly Jihlavy a nebyli jsme tak agresivní jako po zbytek zápasu. Od druhé třetiny jsme ale myslím byli dominujícím týmem a dovedli jsme dostávat Jihlavu pod tlak. Vyústilo to v naše góly. Ve druhé třetině přišly tři a ve třetí jsme to pojistili ještě čtvrtým. Tři body jsme získali zcela po zásluze,“ dodal Baďouček.

HC Mountfield Hradec Králové, Filip Hronek
Hronek zůstává do konce roku v Hradci

S rozdělením bodů musel souhlasit i jeho protějšek Viktor Ujčík, který taktéž neváhal hru soupeře pochválit.

„Gratuluji domácím k vítězství, které bylo naprosto zasloužené! Vrchlabští hráli fantasticky, byli rychlejší, houževnatější a bylo i vidět, alespoň dle mého, že chtěli vyhrát více než my. V soubojích byli také silnější. Na hře našeho týmu nenajdu asi nic pozitivního. Možná si hráči mysleli, že se Vrchlabí porazí samo. Ačkoliv jsme v úvodu vedli, od začátku jsme tahali za kratší konec. Soupeř hrál opravdu výborně a díky tomu nám nedal moc šancí,“ popsal zápas hostující kouč.

Další duel čeká vrchlabské hokejisty v úterý na ledě poslední Kadaně (18.00).