V prosinci půjde o čtvrtý zápas, po restartu soutěže dokonce o sedmé představení mužstva v první lize. Od 21. listopadu dokázali horalé čtyři zápasy vyhrát, pouze z Benátek a Havířova se vraceli bez bodového zisku.

Zatím poslední utkání odehráli Východočeši v hale Šumperka a souboj dvou nováčků vyzněl jednoznačně pro tým kouče Václava Baďoučka. Ten si také výhru 6:1 nemohl vynachválit:

„Jsem rád, že se nám podařilo zakončit náročný týden, z pohledu cestování, tříbodovým vítězstvím. Podali jsme dobrý výkon a rozhodujícím momentem utkání byl konec první a začátek druhé třetiny, kdy jsme uhráli dlouhé oslabení ve třech za stavu 1:0 pro nás. Tam se to utkání možná mohlo možná trochu zdramatizovat. Ve druhé třetině jsme jasně dominovali, navýšili naše vedení na 6:0 a poslední třetina byla z naší strany už jen kontrolovaná,“ hodnotil duel šéf vrchlabské střídačky.

Během úvodních pěti dnů posledního měsíce v roce tak Vrchlabí sehrálo tři venkovní zápasy. Loupilo v Kadani (5:1), padlo v Havířově (1:3) a suverénně zvládlo také hanácký Šumperk.

Aby toho nebylo málo, po krátkém vydechnutí se Stadion vydá i zítra mimo svou arénu, když se mu do cesty postaví Kolín.

Cíl je jasný. Před střetnutím šestnáctého celku tabulky se sedmým většina hokejových znalců očekává výhru hostujícího mužstva. Utkání startuje v 18.00 a krátce po jeho skončení najdete jeho výsledek i se střelci na www.krkonossky.denik.cz.