Svěřenci kouče Baďoučka byli v hale posledního celku tabulky papírovým favoritem a svoji úlohu hravě splnili. Na trefu Machače ještě dokázal soupeř v polovině utkání odpovědět, zbytek zápasu už ale patřil hostům, kteří zvítězili vysoko 5:1.

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Vrchlabí 1:5

Fakta - branky a asistence: 30. Havlín (Chlouba, M. Svoboda) – 8. Machač (Matýs, Niko), 31. Kratochvil (Vála, Matýs), 32. Heřman (Chrtek), 41. Chrtek (Heřman, Matýs), 57. Hozák (Soukup). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Baxa, Kokrment. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:2.
SK Trhači Kadaň: R. Běhula – R. Havel, Havlín, Kottek, T. Běhula, Seemann – J. Veselý, Bucek, Koblížek – J. Svoboda, M. Svoboda, Homer – Chlouba, Hradecký, Morong – Berčík.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Bučko, J. Moník, Linhart, Vála, Kajínek, Jirků, Niko – Kratochvil, Hozák, Urban – Machač, Nouza, Mrňa – Chalupa, Matýs, Chrtek – Heřman, Costa, Formánek.

Po sérii dvou domácích výher zamířili vrchlabští hokejisté v rychlém sledu k dalšímu ligovému duelu, tentokrát na led posledního celku tabulky. V Kadani je čekal soupeř, jemuž se start do sezony nevydařil podle představ a stejně tak se mu nepovedl ani vstup do dnešního zápasu.

Už po necelých osmi minutách mu totiž favorit odskočil do náskoku, když Matýsovu pobídku před gólmanem Běhulou bez váhání proměnil Machač – 0:1.

Záhy mohli hosté přidat druhou branku, nevyužili však přesilovku za faul Kottka a poté museli naopak dvakrát čelit snaze soupeře při vlastním oslabení.

Vrchlabští byli lepším týmem na ledě, na začátku 30. minuty ale Severočeši podnikli smrtící brejkovou akci, při níž Chlouba ideálně předložil puk Havlínovi, jenž srovnal účty trefou na 1:1.

Radost však domácím vydržela jen něco málo přes minutu. V čase 30:25 potvrdil skvělou střeleckou formu po restartu soutěže Kratochvil a po výpadu do útočné třetiny nezadržitelně prostřelil Běhulu a vrátil svému týmu vedení.

To za další minutu a půl zdvojnásobil dobře umístěnou ranou Heřman a Východočeši měli nakročeno za dalšími třemi body.

V závěrečné periodě už se žádný zvrat nekonal. Naopak hned osmatřicet vteřin po návratu z kabin vymetl pavouky ze šibenice při přesilovce Chrtek a tři minuty před konečnou sirénou v oslabení pláchl obráncům Hozák a střelou k tyči upravil stav na konečných 1:5.