Chrudim - Šumperk 4:3 (0:0, 3:2, 1:1).

První vážnější příležitost tak byla k vidění až po deseti minutách hry, závar před brankou hostujícího gólmana L. Danečka ale ke změně skóre nevedl. Přesto i díky několika přesilovým hrám v řadě za sebou začali domácí získávat mírně navrch a ve 13. minutě si vytvořili Radilem velkou příležitost, s jeho švihem si ale brankář Daneček. poradil. Hosté o sobě dali poprvé vážněji vědět až v 18. minutě střelami Vosátka a Haška, ale také Landsman byl pozorný.

Nástup do druhé třetíny se Chrudimi podařil, hned po 77 vteřinách hry se ujali vedení. P. Mocek našel přes celé kluziště zapomenutého Martince, ten ustál souboj s vracejícím se obráncem a švihem nedal L. Danečkovi šanci. Vstřelený gól dal hře nový nábor, ta se výrazně zrychlila a začaly se rodit i šance. Východočeši ale svůj brejk tři na jednoho neproměnili, zatímco na druhé straně ve 29. minutě Orsava ano. Nerozhodný stav trval jen tři minuty a domácí opět vedli, z otočky se pohotově prosadil Žák. (2:1). Z opětovného vedení se ale Chrudimští radovali pouze necelé dvě minuty. Svými chybami totiž nabídli Moravanům dlouhou početní výhodu o dva hráče a ti toho dokázali Haškem využít. Golová přestřelka ale ještě nekončila, ve 37. minutě potřetí rozjásal zimní stadion Rákos – 3:2.

Poslední dvacetiminutovku začali náporem hosté a velkou šancí Vosátka. Jenže ve 43. minutě jim ujela v oslabení dvojice Kousal – Rákos a druhý jmenovaný efektním potažením překonal L. Danečka počtvrté. Tím byl nápor hostů otupen. Naopak Východočeši měli hru zcela ve své moci a jejich šance volaly po dalších brankách. Leč zůstávaly nevyužity a trest mohl přijít v 55. minutě, kdy neproměnil Hašek svůj brejk. O minutu později rozezvučel na druhé straně Toužimský tyč a tutovku Semoráda vychytal šumperský gólman. Tři minuty před koncem sáhli Moravané k power play a po minutě snížil na jednobrankový rozdíl Holík. V nervozním závěru ale Chrudimští důležité vítězství uhájili.

Fakta – branky a asistence: Rozhodčí: Zubzanda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6 Navíc Vágner a Žák (oba CR) 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 850. Třetiny: 0:0, 3:2, 1:1.

HC Chrudim: Landsman - Drtina, Malinský, Toužimský, Mocek P., Mocek D., Vágner, Charousek – Radil, Blažek, Šeda - Zadina, Martinec, Žák - Fořt, Král, Semorád – Klejna, Kousal, Rákos.

HC Salith Šumperk: Daneček L. - Šafařík, Vosátko, Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Holík. Ondráček, Zukal - Hašek, Antonovič, Moravec - Pekr, Hulva, Podešva - Mihalík, Meluzín, Orsava – J. Daneček.