Fakta – branky a asistence: 5. Procházka (Žák), 21. Malinský (Žák), 31. Semorád (Suchý, Zadina – 35. Němec (Soldán). Rozhodčí: Trombík – Kašík , Novák. Třetiny 1.0, 2:1, 0:0. Diváků :760 . Vyloučení: 11:4, navíc Poletín (HB) 5 minut + do konce. Využití: 1:1.

Sestavy:

HC Chrudim: Landsman – Toužimský, Vágner, Drtina, Evan, Malinský, Charousek, Suchý – Žák, Martinec, Procházka – Zadina, Semorád, Šeda – Klejna, Rákos, Bláha – Stoklasa, Kaut, Radil – Bělohlávek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (31. Linhart) – Jebavý, Soldán, Horváth, Pavlík, Šulc, Jelínek – Česnek, Třetina, Holec – Svoboda, Knotek, Borovanský – Ondráček, Němec, Smith – Vrdlovec, Stromko, Poletín.

V samém závěru první třetiny byl vyloučen za úder do oblasti hlavy a krku na pět minut + do konce utkání havlíčkobrodský Poletín a hned po 35 vteřinách druhé části zužitkoval přesilovku střelou od modré Malinský (2:0).

Po tomto gólu ale jakoby Východočeši přestali hrát a přenechali iniciativu hostům, na což trenér Rohlík zareagoval v půlce utkání oddechovým časem. A úspěch se dostavil vzápětí. Příklep Suchého od modré dorazil přesně Semorád. Po této brance došlo u Havlíčkova Brodu ke střídání gólmanů, Suchana nahradil Linhart.

Ve 35. minutě namazal Radil hostujícímu Němcovi, jehož následný průnik ještě dokázal zastavit faulem. Přesilovku již ale již po osmi vteřinách hry právě Němec využil – 3:1. Snížení Rebely nabudilo, přitlačili, ale do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo.

Závěrečné dějství začalo oboustranně bojovně, ale ani jedovka Zadiny či na druhé straně šance Knotka si cestu do sítě nenašly. Ve 48. minutě neproměnil své sólo ani Semorád. S přibývajícím časem začali hosté přitápět pod kotlem, kontaktního gólu se ale nedočkali ani v 58. minutě v početní výhodě, kdy při ráně Holce vystřihl Landsman parádní zákrok večera. Chrudimští tak vítězstvím 3:1 opakovali nachlup stejnou výhru z havlíčkobrodské Kotliny.