,,Ulevilo se nám. Společně s ostatními kluby jsme se shodli, že by měly stačit tři tréninky a mohlo by se začít hrát. To by znamenalo, že už vsobotu by se extraliga mohla znovu rozběhnout. Trénovat budeme v naši hale už ode dneška, takže bychom to do neděle měli stihnout,“ sdělil Deníku generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček.

„Informace, že profesionální sportovci mohou začít vykonávat svoji činnost na území Česka, nás velmi potěšila. Je to výsledek mnoha jednání a předkládání argumentů všech, kteří působí v hokejovém hnutí,“ uvedl Dušan Salfický, sportovní ředitel Pardubic.

Hradečtí okusili led venku. Zařádili si jako malí kluci.
Hradečtí okusili led venku. Zařádili si jako malí kluci

Tým čeká obnovená premiéra už v sobotu na ledě Sparty. „Proto jsme také trénovali v Polsku, abychom na restart soutěže byli co nejlépe připravení,“ prohlásil Salfický.

Další průběh soutěže doprovodí i testování na covid-19. „Už před přerušením soutěže jsme všechny podmínky dodržovali. V tom se samozřejmě nic nemění a pečlivě se připravíme i na nové normy. Po zasedání APK bude jasnější, jak často budeme testovat hráče,“ dodal Salfický.

Před diváky si ještě nějaký čas nezahrají, na led by se ale vrchlabští hokejisté mohli brzy vrátit.
Jakubec ke sportovnímu restartu: Zítra začneme trénovat a uvidíme, co bude dál

Ve Vrchlabí jsou zprávou, že svazu záleží i na rozjetí Chance ligy, potěšeni. „V každém případě jsme rádi, že budeme zase moci začít. Zatím máme k dispozici pouze informace z videokonference a tudíž neznáme detaily. Uvidíme, kdy se k nám dostanou,“ poznamenal sportovní manažer klubu Jiří Jakubec.

,,Zatím všechno směřuje k výraznému navýšení nákladů, přičemž příjmy ze vstupného určitě po nějakou dobu nebudou. Uvidíme, zda bude v silách svazu nějak klubům pomoci a zda se pro kluby přiblíží možnost čerpání peněz z programu COVID SPORT 2. Zatím je to světlo na konci tunelu. Reálný termín pro opětovný start soutěže vidím na sobotu 14. listopadu,“ doplnil.

Česká hokejová reprezentace na tréninku v Helsinkách
Špaček a Koffer: Z Pardubic za moře. A teď v reprezentaci?