Mountfield o tom zatím neinformoval, ale třeba na Wikipedii už je Hudáček brán jako hráč hradeckého klubu. Ten s ním podle všeho jednal, ale zda ho podepsal, to zatím oficiálně nepotvrdil.

Redaktor slovenského deníku Šport Tomáš Prokop napsal v pátek na platformě X, že Hudáček se dohodl s Hradcem do konce této sezony. Později ale tuto informaci poopravil s tím, že obě strany byly v kontaktu, ale zatím se nedohodly na smlouvě.

Patrik Bartošák v Hradci končí.
Potvrzeno! Bartošák v Hradci končí, nechodil na tréninky. Klub shání náhradu

Případné angažmá Hudáčka pod Bílou věží okamžitě spustilo vlnu nevole u části fanoušků aktuálně pátého týmu tabulky Tipsport extraligy. Nelíbí se jim především to, že rodák ze Spišské Nové Vsi se v době propuknutí války na Ukrajině neváhal vrátit do KHL.

Slovenský gólman Julius Hudáček je v semifinále velkou oporou hokejistů pražské Sparty. Na snímku se před ním snaží prosadit útočník Motoru Miroslav Holec.Gólman Július Hudáček v dresu pražské Sparty.Zdroj: Deník/Michal Káva„Řešil jsem morální dilema. Ale jestli já nebo jakýkoli jiní hokejisté budeme hrát v KHL, myslím si, že tohle neovlivní, zda válka na Ukrajině bude nebo ne, a zda bude ruská agrese pokračovat nebo ne,“ vysvětloval Hudáček loni na podzim pro slovenskou televizi RTVS, proč se tehdy rozhodl pro návrat do KHL.

Poslední měsíce byl bez angažmá. Nedávno prohlásil, že by se chtěl znovu vrátit do KHL, kde strávil během své kariéry šest sezon (Novosibirsk, Čerepovec, Spartak Moskva, Riga, Astana). V zahraničí působil ještě ve Švédsku a také krátce v Česku (Pardubice, Sparta Praha). Nyní se spekuluje opět o nejvyšší české soutěži, vedle Hradce má být ve hře ještě jeden tým.