Ve třech zápasech inkasoval Hradec pouze dvakrát, vyhrál všechny mače a zaslouženě postoupil do čtvrtfinále play off extraligy. Tam v cestě hokejovému stratégovi stojí silný a zkušený Liberec.

Vraťme se nejprve k sérii s Litvínovem, předpokládám, že s hrou jste museli být spokojeni?
Když to celé shrnu, tak jsme určitě mohli být spokojeni. Hráli jsme rozhodně lépe než v základní části, tam to nebylo stoprocentní. Proti Litvínovu mužstvo ukázalo velkou sílu, která pramenila i z podpory skvěle chytajícího brankáře.

Radost hráčů Hradce Králové v 6. utkání ČF v Liberci během play off 2018 - zleva Jaroslav Bednář, Radek Smoleňák a Petr Koukal.
Čtvrtfinále startuje! Kapitán Smoleňák by rád zavzpomínal

Ukázalo vám to i slabiny?
Vždycky se tam nějaké najdou. Ale s těma rozhodně teď ven nepůjdu, nechám si je pro sebe.

Postoupili jste nejrychlejším možným způsobem, jak tedy vypadaly vaše poslední dny?
Měli jsme jeden den volna, ale hned poté začaly tréninky a celková příprava na Liberec, protože víme, že nás čeká hodně těžký soupeř.

Jaký je váš následující program?
Do Libercem jsme jeli s denním předstihem, ráno máme trénink, poté se budeme klasicky připravovat na zápas.

S čím se budete chtít vrátit domů?
V sérii na čtyři výhry je vždycky důležité vybojovat jednu výhru venku. Takže chceme přivést minimálně bod, poté se uvidí.

Hlavní síla Liberce?
Mají silný útok. Umějí být hodně produktivní, protože mají hráče, kteří jsou silní v koncovce. Tohle si musíme pohlídat, poté můžeme být úspěšní.

Generali play off Tipsport extraligy - osmifinále: Mountfield HK - HC Verva Litvínov.
Růžička po postupu: Nebylo to tak jasné

Minisouboj rychlíků. Kdo předvede ve čtvrtfinále víc?

Souboj Hradce proti Liberci bude mít spoustu příběhů. Tím nejsledovanějším bude rozhodně trejd, jenž se udál v rozehrané sezoně. Na východ Čech z Liberce zamířil Marek Zachar, opačnou stranou putoval Radovan Pavlík. Oba rychlonozí útočníci jsou odchovanci svých klubů. Situace u nich je však odlišná. Zatímco Liberec může na Zachara po sezoně uplatnit opci a zdá se, že to udělá, Pavlíkovi v Hradci po tomto ročníku končí smlouva. A dohoda nové je v nedohlednu. „Ráďa s námi o nové smlouvě z určitých důvodů jednat nechtěl, takže spíše předpokládám, že se domluví někde jinde,“ odpověděl na dotaz fanoušků na klubovém fóru generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček. Hradec tak může být v příští sezoně bez obou útočníků. Ti mají o to větší motivaci se předvést.