Po porážce s Plzní zabral hradecký Mountfield na domácím ledě, kde jednoznačně 4:0 přehrál Karlovy Vary. Prvním čistým kontem v sezoně se blýskl gólman Marek Mazanec. „Nula je hezká, ale jsem rád, že hlavně přišla výhra za tři body. Po té Plzni, kde jsem schytal pět banánů, jsem tohle potřeboval,“ řekl hrdina zápasu Marek Mazanec.

Hradec měl od začátku utkání více ze hry. Samostatný únik nejprve neproměnil Smoleňák. Ujal se až bekhendový pokus Orsavy.

I druhá třetina patřila jednoznačně domácím. Nejprve se prosadil obránce Blain. Následně na 3:0 zvyšoval přesnou střelou zápěstím Lev.

Poslední branku zápasu zaznamenal Cingel, který se prosadil po parádní kombinaci se Lvem. „Byl to ideální zápas. Povedlo se to celému týmu, je super, že se nám podařilo dát čtyři branky,“ doplnil hodnocení zápasu Mazanec.

Další utkání sehraje Hradec až v pátek, kdy na svém ledě hostí od 17 hodin České Budějovice, které letos už třikrát porazil.

Andrej Kosticyn.
Velká jména v extralize. Přilákalo je Dynamo

Hradec Králové - Karlovy Vary 4:0

Fakta - branky a nahrávky: 9. Orsava (J. Sklenář), 24. Blain (Jergl, Nedomlel), 37. Lev (Smoleňák), 51. Cingel (Lev). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lhotský, Votrubec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Váchal, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák, Cingel, Lev – M. Zachar, R. Pilař, Kubík.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Vondráček, Skuhravý, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, M. Zabloudil.

Hokejová extraliga - 39. kolo: Pardubice – Brno 2:3, Litvínov – Zlín 3:2, Liberec – Vítkovice 3:2, Olomouc – Plzeň 3:4, Sparta Praha – Mladá Boleslav 3:2 v prodl., Třinec – České Budějovice 9:7.

1. Sparta Praha 37 22 2 5 8 139:84 75
2. Třinec 35 19 4 5 7 124:93 70
3. Mladá Boleslav 36 17 5 6 8 116:86 67
4. Plzeň 36 17 4 6 9 118:92 65
5. Liberec 36 17 5 4 10 108:83 65
6. Hradec Králové 36 18 3 2 13 102:85 62
7. Pardubice 36 15 5 3 13 98:102 58
8. Karlovy Vary 35 14 5 2 14 101:113 54