Na nedělní výhru nad Litvínovem nedokázali hokejisté Hradce Králové navázat. Proti Třinci byli hodně nedisciplinovaní a nakonec prohráli 0:3. Jako rozhodující se ukázala sporná branka třineckého kanonýra Martina Růžičky.

Mountfield měl v první třetině čtyři početní výhody, ani jednu však nedokázal využít. Jedinou branku tak dal Třinec. Pas za obranu dostal Martin Růžička, který forhendovým blafákem otevřel skóre zápasu. Gól to byl hodně sporný, vypadalo to, že se Růžička nacházel v ofsajdu, ale rozhodčí branku i přes velké protesty domácích hráčů uznali.

V druhé periodě měli rozhodně více ze hry hostující Oceláři, pramenilo to především z nedisciplinované hry domácích, kteří se nechali vyloučit hned šestkrát, gól však nepadl.

Třetí třetina nabídla dvě branky Třince, nejprve se prosadil Stránský a do prázdné branky jistil výhru Ocelářů Marcinko.

Filip Hronek v diskuzi s čárovým rozhodčím.
Rozladěný Hronek: Byla to komedie, někdo se tady zbláznil

Hradec Králové - Třinec 0:3

Fakta - branky a nahrávky: 15. M. Růžička (Vrána, Stránský), 48. Stránský (M. Růžička), 60. Marcinko. Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 12:9. Bez využití. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2.
Mountfield Hradec Králové: Lukeš – Zámorský, Nedomlel, Hronek, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Pilař – Smoleňák, Cingel, Kelly Klíma – Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kevin Klíma – R. Pavlík, Koukal, Jergl.
HC Ocekáři Třinec: Štěpánek – Musil, Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek, Zahradníček – M. Růžička, Vrána, Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Kurovský.

Hokejový útočník Chalupa skončil v Hradci
Hokejový útočník Matěj Chalupa, jenž má smlouvu v Chicagu, týmu zámořské NHL, již nebude pokračovat v extraligovém Hradci Králové. Mountfield ztratil o služby dvaadvacetiletého forvarda zájem. Přednost v sestavě, podle vyjádření na klubovém webu, dostanou kmenoví hráči. Chalupovi se na rozdíl od Filipa Hronka, beka Detroitu a dalšího borce z nejlepší ligy světa, na východě Čech moc nedařilo. V letošní sezoně se nejprve nemohl dostat do sestavy. Nakonec odehrál jen šest zápasů, v nichž zaznamenal dvě asistence.