Druhou prohru v řadě na domácím ledě zapsal hradecký Mountfield. Doma prohrál se Spartou 1:2. Za celé utkání vyslal pouze 13 střel na branku. „Sparta byla velmi dobrá na puku, byl to zápas o nejmenších detailech, oni dali bohužel o jednu branku více. My se příště musíme tlačit více do branky,“ hodnotil utkání útočník Hradce Lukáš Cingel.

První třetina byla ve znamení svižného hokeje a dvou využitých přesilovek. Mountfield poslal do vedení v 7. minutě Orsava, který dokázal využít přihrávky od Růžičky a Machovského prostřelil z první.

Hosté na to odpověděli stejnou mincí. Sobotka krásným pasem našel Tomáška, který už neměl těžkou úlohu.

Do druhé periody vstoupili Pražané velmi aktivně, měli více ze hry, ale Lukeš svůj tým držel. V oslabení mu zase pomohlo břevno, které napálil Košťálek. Na druhé straně měl největší šanci Smoleňák, jenž po luxusní přihrávce od Cingela trefil tyč.

Třetí třetina přinesla rozuzlení zajímavého zápasu. Rozhodující branku v ní zaznamenal slovenský útočník v barvách pražské Sparty Sukeľ, když se k němu trošku šťastně odrazil puk od zadního mantinelu.

Další branka již nepadla a Sparta si z Hradce odvezla velmi cenné body. „Oba týmy makaly celých šedesát minut, nám tam padl druhý gól, který rozhodl,“ řekl hvězdný útočník Sparty Vladimír Sobotka.

Hradec Králové - Sparta Praha 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 7. Orsava (Růžička, Hronek) – 19. Tomášek (Sobotka, Němeček), 51. Sukeľ (Řepík).
Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Mountfield Hradec Králové: Lukeš – Nedomlel, Zámorský, Čáp, Hronek, Šalda, F. Pavlík, Pilař – Smoleňák, Cingel, Kelly Klíma – Sklenář, Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kevin Klíma – R. Pavlík, Koukal, Jergl.
HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Košťálek, Němeček, Jandus, Dvořák, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Tomášek – Rousek, Sukeľ, Řepík – Buchtele, Pech, Forman – Dvořáček, Vitouch, Kudrna.

Výsledky a pořadí

21. kolo: Hradec Králové – Sparta 1:2, Třinec – Liberec 6:4, Karlovy Vary – Vítkovice 2:1 pp, Plzeň – Kometa Brno 1:2, Zlín – České Budějovice 2:3, Pardubice – Litvínov 2:1, Olomouc – Mladá Boleslav 0:3.

1. Třinec 12 10 1 1 0 59:30 33
2. Plzeň 15 8 3 1 3 50:30 31
3. Sparta Praha 16 9 1 1 5 53:37 30
4. Hradec Králové 14 8 1 0 5 41:29 26
5. Karlovy Vary 13 8 1 0 4 37:40 26
6. Liberec 14 6 2 2 4 40:33 24
7. Ml. Boleslav 13 6 1 2 4 47:34 22
8. Vítkovice 12 4 2 3 3 31:34 19