Je to čtyři dny, kdy Mountfield poslal do Vítkovic Mislava Rosandiče, slovenského beka s chorvatskými kořeny. Bylo to překvapení, pro mnoho fanoušků šok.

Rosa, jak mu přezdívali, byl místní oblíbenec.

Za něj přišel do Hradce Petr Šidlík. obránce s odlišnými parametry. Minimálně o deset kilo těžší chlap.

„Petr je hráčem, který má rád tvrdý hokej. Takto silového obránce jsme hledali a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat do našich řad. V týmu máme dost ofenzivních obránců, my aktuálně hledali někoho, kdo bude trošku tvrdit muziku a hrát důrazně,“ řekl sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Šidlík je s tím srozuměn. I když přesun nečekal. Vítkovice mu sice řekly, že odejde, ale dlouho bylo ticho po pěšině.

„Dozvěděl jsem se, že to padlo, ale pak mi najednou zavolal Jarda Bednář, že mě vítá v novém klubu,“ popsal jednání obránce. „Byl jsem překvapený, příjemně. Je lepší hrát v klubu, který má ambice. Ve Vítkovicích se extrémně nedaří,“ dodal.

To je prekérní situace, pro Šidlíka se navíc její dopad umocňuje. Hned v prvním vystoupení za Hradec by se měl představit na ledě Vítkovic. Mountfield u nich hraje dnes, začíná se v půl šesté odpoledne.

„Je to pro mě pikantní,“ připouští zadák. Těším se i netěším, pere se to ve mně. Zkusím zahodit všechno za hlavu,“ pronesl Šidlík. „Musím ukázat hned, proč jsem přišel. Navíc mě budou sledovat i z Vítkovic, jestli to byla dobrá výměna. Hlavně chci podat výkon a potvrdit, proč jsem sem přišel, na tom začít stavě. V tomhle duchu pojedu,“ naplánoval.

Jeho premiéra bude leitmotivem zápasu - nepůjde však jen o něj.

Hradec i Vítkovice hrají o mnohé. Domácí o holý život, jde jim o záchranu. Hradečtí o lepší pozici pro play off. „Chtěli bychom se ještě dostat do šestky,“ oznámila čerstvá posila.

Zda se to povede, ukáže i následující víkend. Po Vítkovicích čeká Hradec další výjezd, a to složitý. V neděli se představí v Liberci.