Mountfield před pauzou nastoupil do pěti utkání a ani jednou neodešel jako poražený, pouze domácí duel s Libercem vyhrál na nájezdy. Na kontě má 14 bodů a v tabulce je druhý za Plzní, která ovšem odehrála o zápas víc.

Zápasy Mountfieldu
Pondělí, 17.30: Vítkovice – Hradec (15. kolo).
Středa, 15.00: Hradec – Vítkovice (2. kolo).
Pátek, 18.00: Liberec – Hradec (17. kolo).
Neděle, 16.00: Hradec – Olomouc (18. kolo).

V rychlém sledu

Hradečtí už v týdnu trénovali na svém ledě. „Bylo to super, všichni byli natěšení, takže tempo bylo dobré,“ uvedl za všechny Lukáš Cingel.

„Zápasy teď půjdou rychle za sebou, tak doufáme, že se do toho co nejdřív dostaneme. Snad ta dlouhá pauza nebude moc znát,“ prohlásil slovenský útočník.

Hokej, HC Mountfield Hradec Králové
Hradecký manažer Kmoníček: Snažíme se šetřit, kde se dá

Ministerstvo posvětilo start hokejové extraligy

Milan Hnilička, poslanec a předseda Národní sportovní agentury, bojuje u vlády za vypsání kompenzací pro sportovní kluby.Zdroj: ČTKHokejová extraliga dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a po téměř měsíční přestávce se může znovu hrát. Soutěž opět začne čtyřmi zápasy v sobotu. Extraliga dostala povolení k zápasům stejně jako dvě nejvyšší fotbalové ligy. Všichni aktéři budou povinni absolvovat před utkáním vyšetření metodou RT-PCR. Vyšetření nesmí být starší než 48 hodin s tím, že v případě, že klub sehraje během kalendářního týdne tři a více utkání, stačí testovat v pondělí a ve čtvrtek. Povinné vyšetření se však nevztahuje na osoby, které onemocnění covid-19 prodělaly, nemají klinické příznaky, prošly předepsanou karanténou a od jejichž prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 90 dní. Pravidla se pro jednotlivé sporty mohou lišit. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička totiž uvedl, že je schválena platnost testu až na 72 hodin.