Před utkáním měl Mountfiled náskok na Rytíře sedm bodů. To vypadá jako slušná propast, ale před poslední čtvrtinou extraligy, v níž se oba kluby porvou o postup do předkola play off, nešlo o rozhodující trhák.

Proto byl úterní duel 41. kola extraligy tak významný. Hradec ho zvládl, vyhrál 4:1 a odpálil dotěrný klub majitele Jaromíra Jágra na deset bodů. Až příští týdny ukážou, zda šlo o definitivní úder, ale každopádně je postup do předkola blízko.

Přitom to nebylo tak jednoznačné. Kladno dotíralo, což potvrdilo třináct vteřin před koncem, když vzalo opět výbornému Marku Mazancovi čisté konto.

Zlobila především první formace veteránů Petra Vampoly a Jaromíra Jágra. Když byla na ledě, domácím bylo ouvej.

Přesto se dokázali z tlaku vymanit a tvrdě trestat výborného soupeře. V přesilovce se trefil Lukáš Cingel, krásný gól dal Kevin Klíma, z dorážky srazil soka Jakub Lev a skóre dotvořil z domácího pohledu mladý bek Michael Gaspar.

Tím vznikl rozhodující náskok, který hosté snížili až těsně před koncem. Hradec si už výhru nedal vyrvat a dobře se naladil na víkend, na boje s Plzní a Pardubicemi.

Hradec Králové - Kladno 4:1

Fakta - branky a asistence: 17. Cingel (Lev, Smoleňák), 27. Klíma (M. Chalupa, Cingel), 32. Lev (Šalda, Klíma), 43. Gaspar (Poppel) - 60. O'Donnell (Machač, Zikmund). Rozhodčí: Hejduk, Kajínek – Rampír, Veselý. Vyloučení: 7:6, navíc Cibulskis - Nash oba 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 6002. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Čáp, Šidlík, Šalda, Gaspar – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Klíma, Lev, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Perret – Poppel, Morong, Dragoun.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – J. Strnad, Melka, Redlich – Hovorka, Machač, Valský – O'Donnell, T. Kaut, Š. Bláha – Stach.