Drtivá většina sezony se sice musela hrát bez diváků (z 364 zápasů se 338 konalo na prázdných zimácích), ale i na dálku extraliga bavila. Co zaujalo nejvíc?

1. Sladěná Sparta

Nabitý kádr, mistrovské ambice. Kolikrát už Pražané začínali nový ročník jako žhaví favorité soutěže a kolikrát pak pohořeli? Tentokrát ale zvládli základní část s grácií. Nikdy neprohráli třikrát v řadě, stabilně sbírali body, nejvíc gólů dali a nejméně jich obdrželi. Trenéři Josef Jandač a Miloslav Hořava zkušeně vyladili mančaft plný zvučných jmen a ještě ho doplnili o hvězdy, jako jsou Sobotka, Salák či Polášek…

Nerozladí se ale sehraný orchestr před play-off? Držitelé Prezidentského poháru teď musejí čekat na výsledky předkola a čtvrtfinále jim odstartuje až 20. března. „Výhoda to není, hráči vypadnou z tempa,“ varoval kouč Jandač.

2. Americký snajpr

Brněnský Peter Mueller opanoval jako vůbec první cizinec v historii extraligy kanadské bodování (29 gólů a 35 asistencí zvládl za 46 zápasů). O bod překonal třineckého Martina Růžičku.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Sparta Praha.
Prezidentský pohár má Sparta. Kdo zvedne nad hlavu trofej nejcennější?

„Hodně si toho cením, určitě je to můj největší individuální úspěch v kariéře,“ povídal Mueller, jehož smrtící spolupráce s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem držela Kometu v nepříliš zářivé sezoně nad hladinou. „Je to i jejich zásluha,“ dodal Američan s vizáží rozevlátého rockera na adresu parťáků.

3. Posily ze zámoří

Opožděný start NHL vyšperkoval alespoň část tuzemské soutěže dočasným působením posil zpoza velké louže. Jasné eso? Detroitský Filip Hronek, který v dresu Hradce Králové s udivující jednoznačností dokazoval, proč je svěží výjimkou na prašném úhoru českých obránců.

Největším favoritem na titul je podle bookmakerů Sparta (2,5:1), ve finále by se jí měl postavit Třinec.

Dokud v polovině prosince nezamířil zpět do zámoří, byl možná největší hvězdou extraligy. „Je to mimozemšťan, úplně odskočený,“ s obdivem o Hronkovi říkal jeho spoluhráč Bohumil Jank.

Upozornili na sebe ale i další příslušníci nastupující hokejové generace.

4. Viru navzdory

Že se nestihnou odehrát všechny plánované zápasy? Na startu základní části se ozývalo dost skeptických hlasů, ale nakonec to i přes nepolevující pandemii klaplo. Ano, hlavně z první poloviny ročníku se stala docela divočina: jeden tým za druhým mířil do karantény, termíny zápasů se měnily a měnily, na chvíli dokonce nastalo úplné přerušení. Vše se ale nakonec zvládlo.

S kým v play off? Východočeské celky znají soupeře. Hradec narazí na Litvínov, Pardubice vyzvou Karlovy Vary.
Soupeři Hradce a Pardubic? Litvínov a Karlovy Vary

„Systém je nastavený správně,“ je přesvědčený ředitel extraligy Josef Řezníček. Proto věří, že během play-off nedojde ze strany vlády k dalším omezením. „Aby měli lidé doma i v případě tvrdého lockdownu nějakou zábavu,“ dodal Řezníček.