„Začátkem týdne padlo definitivní rozhodnutí, že Tomáš Rolinek odehraje kompletní zbytek sezony ve Vrchlabí. Tomáš po ukončení svého angažmá v Pardubicích chvíli situací vstřebával a přemýšlel, co dál. Nakonec mu to nedalo a stačilo pár tréninků, aby zjistil, že nabídku zahrát si znovu s Petrem Sýkorou či Jaroslavem Bednářem a Jiřím Vašíčkem bude velmi těžké odmítnout,“ stojí mimo jiné v prohlášení klubu na svých internetových stránkách.

„Pokud stihneme vyřídit veškeré náležitosti, je pravděpodobné, že naskočí již tuto sobotu proti Bílině. Náš tým momentálně jede na vítězné vlně a teoreticky jsme nepotřebovali další posílení, ale pokud se objeví takováto osobnost, nešlo vzhledem k našim ambicím odolat. Za rozhodnutí Tomáše pokračovat jsem strašně rád, je to výjimečný bojovník a hokejista, který bude platný zejména ve finálové části soutěže,“ řekl k Rolinkovu rozhodnutí sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec.

Hokejisté Dvora Králové nad Labem si v prestižním souboji poradili se soupeřem z Trutnova.
Derby si podmanili brankáři. Šťastnější byl Rodos. Vrchlabí nadělovalo Medvědům

A jak těžké bylo se s bývalou oporou Pardubic i reprezentace dohodnout? „Dohoda s Rolasem, jak to u takových osobností bývá, byla rychlá a snadná. Tímto náš tým dostává zase jiný rozměr a jeho síla je obrovská. Navíc funguje i chemie v kabině, což je na ledě znát. Myslím, že se máme letos ještě na co těšit,“ dodal Jakubec.

Poté, co se v sobotu Rolinek postaví v zaplněné DD Elektromont aréně severočeské Bílině, čeká jej hned následně ve středu první zážitek v podobě podkrkonošského derby. K němu Vrchlabí bude zajíždět na led nedalekého HC Rodos Dvůr Králové nad Labem.

Ilustrační fotografie.
Krajský hokej: Nájezdy měly premiéru