Hradec - Kadaň 3:2

Povedlo se, i když to stálo dost nervů. Po první třetině to vypadalo na pohodový zápas, nakonec to však bylo solidní drama.

Hradec udělal i druhý krok k postupu do čtvrtfinále, Kadaň porazil 3:2 a vede 2:0 na zápasy. Ve čtvrtek může sérii definitivně ukončit.

Hradec se dostal do vedení hned v úvodu. V přesilovce napřáhl od modré čáry Burian a trefil se přesně k tyči. Domácí měli i plno dalších možností, ale další branka přišla až ve 13. minutě. Kadlec našel v další početní výhodě ideálně kapitána Roubíka a bylo 2:0.

Kdo čekal přísun dalších branek do kadaňské sítě, byl v druhé části v šoku. V 30. minutě snížil Fábry a ten samý hráč dokonce o dvě minuty pozdějivyrovnal.

Ve třetí části domácí dobývali kadaňskou obranu a povedlo se jim to v 51. minutě. Po kombinaci první formace vyšla koncovka na Kadlece, jenž trefil přesně mimo postoj Štěrby.

Branky a asistence: 4. Burian (Hruška), 13. Roubík (Kadlec, Karlíček), 51. Kadlec (Roubík, Fořt) – 30. Fábry (Rybecký, Freiberg), 32. Fábry (Rybecký, Freiberg). Rozhodčí: Minář, Přikryl – Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:0. Diváci: 1858. Stav série: 2:0.

HC VCES Hradec Králové: Koutský – Karlíček, Táborský, Hendrich, Burian, Zápotočný, L. Filip, od 33. minuty Pazdera – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Nedorost, M. Filip, Suchý – od 33. minuty Kubišta, Moskal.
SK Kadaň: Štěrba – Szakál, Kramár, Zmeškal, Višňák, Mašek, Kocek, Boguský – Fábry, Zika, Malát – Boušek, Rudovský, Kajer – Stehlík, Rybecký, Freiberg – Chyba, Kůs, Ton – Pražák. (šp)

Chrudim - Benátky 2:3 PP

Po prohře v úvodním duelu měli domácí hokejisté ve středu „nůž na krku“.

Hned ve 35. vteřině trefil hostující Konečný z brejku břevno. To Benátčany nabudilo, ale jejich úvodní tlak vyzněl naprázdno. Domácí poté nevyužili skoro minutovou přesilovku 5 na 3 a následně trefil Malinský tyč. Dvojnásobnou početní výhodu nezúročil ani celek z Pojizeří.

Ve střední části nevzali Chrudimští vážně varování po stoprocentní šanci Nevyhoštěného, kterou zázračně zlikvidoval ležící Němec betonem. Za dvě minuty jej však již překonal Urban – 0:1. Po několikaminutovém útlumu Východočechů srovnal příklepem od modré Klejna.

Deset minut před koncem zajistil opětovné vedení Benátkám Špaček při přesilovce. Jenže už za 50 vteřin srovnal Žák na 2:2.

Ve čtvrté minutě prodloužení si Chrudimští vypili kalich hořkosti až do dna, když rozhodl při přesilovce hostů vlastní gól Šafaříka, který byl připsán Konečnému…

Branky a asistence: 33. Klejna (Semorád), 51. Žák (Stavenský, Král) – 28. Urban (Špaček), 50. Špaček (Konečný), 64. Konečný. Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. Diváci: 1182. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:1. Stav série: 0:2.

HC Chrudim: Němec – Toužimský, Malinský, Vyskočil, M. Šeda, Suchý, Šafařík, Lojek, Nakládal – Zadina, Zohorna, J. Šeda – Valko, Král, Žák – Stavenský, Beránek, Bělohlávek – Klejna, Bláha, Semorád.
HC Benátky nad Jizerou: Stejskal – Kolafa, Pavlů, Cunik, Kolmann, Tondr, Müller, Ton – Špaček, Urban, Konečný – Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný – Skořepa, Weiss, Kopic – Hruška, Kazatel, Jech. (rp)

Další zápasy:

HC Dukla Jihlava – Havířovská hokejová společnost 4:2 (0:0, 1:1, 3:1). Branky a asistence: 28. Bezděk (Mareš), 51. Bezděk (Říha), 53. Hodek (Malena, Říha), 57. Bakus (Krupka) - 27. Sikora (Pavelek), 49. Velecký. Stav série: 2:0.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 7:2 (4:0, 1:1, 2:1). Branky a asistence: 1. Ministr (Mikel), 9. Žajgla (Brančík), 14. Zbořil (Čuřík), 18. Mikšan (Mikel, Ministr), 33. Ministr (Mikšan),47. Smejkal (Ministr, Brančík) 52. Žajgla - 27. Svoboda (Třetina), 49. Němec Václav . Stav série: 1:1.