Přitom Hradec měl výborný vstup do zápasu, první třetinu vyhrál po pohledných brankách Kadlece a Hrušky 2:0. I po čtyřiceti minutách byl stav příznivější pro domácí, neboť Vrchlabí se podařilo pouze snížit po trefě Gajovského. Prostřední část ozdobila ještě boxerská vložka mezi Lukášem Filipem a Chaloupkou, po které oba aktéři zamířili do sprch. Nebyli poslední…

V závěrečné třetině na ledě vzplály emoce. A hlavně padaly branky. Během 107 vteřin se za hosty trefili Látal a dvakrát Pajič! Po třetím gólu Vrchlabí navíc opustil ledovou plochu s trestem ve hře domácí Karlíček. Hosté trestali hradeckou nedisciplinovanost dvěma využitými přesilovkami. Poslední hřebíček do hradecké „rakve“ zatloukl svým druhým gólem v utkání Gajovský, čímž zpečetil stav na 2:5.

Hlasy trenérů

Pavel Pazourek, HC VCES Hradec Králové: „První třetinu jsme začali výborně, vést jsme mohli ještě větším rozdílem. Ve druhé části však přišla naše zbytečná chyba a kontaktní gól soupeře. Myslím si, že druhá branka Vrchlabí byla neregulérní, protože skórující hráč měl rozepnutou pásku na přilbě. Poté se vše odvíjelo od toho, že jsme byli pořád vylučovaní. Proto jsme ve zbytku času nestihli se zápasem už nic udělat.“

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: „Máme problémy s prvními třetinami, což se potvrdilo i tentokrát. Ve druhé dvacetiminutovce jsme se dostali zpět do hry. Zkraje závěrečné části měl Hradec šance, ale podržel nás gólman Štůrala. Po našem vyrovnání Hradec neunesl situaci, proto si myslím, že nakonec prohrál.“

Hradec Králové - Vrchlabí 2:5
Branky a asistence:
10. Kadlec (Roubík), 13. Hruška (Koudelka), – 30. Gajovský (Nouza, Matějíček), 42. Látal (Vála), 43. Pajič (Bendík), 44. Pajič (Beck), 58. Gajovský (Nouza, Chatrnúch). Rozhodčí: Šír – Jureček, Pala. Vyloučení: 7:9, navíc L. Filip 5 min. + OK, Karlíček 5 min. + TH, Koudelka 10 min. OT – Chaloupka 5 min. + OK. Využití: 0:2. Diváci: 2250. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:4.
HC VCES Hradec Králové: Koutský – L. Filip, Karlíček, Táborský, Hendrich, Pazdera, Zukal, P. Březina, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Nedorost – Luštinec, M. Filip, Suchý – Ulehla, O. Březina, Berger.
HC Vrchlabí: Šťůrala – Matějíček, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Jaroměřský – Nouza, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Rusnák – Konečný, Kříž, Látal – Horčička, Gajovský, Gengel.