O vítězství Medvědů rozhodl už v 5. minutě útočník Křestaň v početní výhodě. „Zápas rozhodla jedna přesilovka. Náš tlak byl do konce zápasu takový planý,“ uvedl hradecký trenér Pavel Pazourek.

Střelecké trápení jeho sestavy začalo už minutu po Křesťanově brance, kdy v tutové možnosti zklamal Fořt. Hradec měl více ze hry, ale nevyužil přesilovou hru pět na tři a vrchol marného snažení přišel v poslední minutě hry. Domácí úmyslně posunuli branku a rozhodčí Trombík neváhal, zkřížil ruce nad hlavou a odpískal trestné střílení. K exekuci se postavil Roubík, ale jeho manévr vystihl bezchybný Altrichter.

„Škoda, že jsme v závěru nevyrovnali. Kadlec ještě trefil tyč. S bodem bychom byli spokojeni, takhle nás výsledek mrzí,“ přiznal kouč Pavel Pazourek.

Hradec skončil po základní části se ziskem šestačtyřiceti bodů na šestém místě prvoligové tabulky.

V prvním kole nadstavby, která se hraje systémem „sudá – lichá“, přivítá ve středu od 18 hodin Most, v sobotu pak jede do Havířova.

Beroun - Hradec Králové 1:0
Branka a asistence:
5. Křesťan (Nedvěd). Rozhodčí: Trombík – Pokusa, Vengřin. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 750.
HC Berounští Medvědi: Altrichter – Gudas, Šmach, Martinec, Mazanec, Vaněček, Nedvěd, Malý, Braniš – Eberle, Kubica, Pavel – Horčička, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Besser, Hlusička, Kica.
HC VCES Hradec Králové: Koutský – Táborský, Karlíček, Zápotočný, Hendrich, Vojta, Pazdera, Klement, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Nedorost – Luštinec, Filip, Suchý – Volráb, Jindřich.